Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach

Wydawnictwo: Format

Intrygująca, daleka od infantylności, mądra opowieść, w której baśń subtelnie przenika się z tym, co rzeczywiste. Książkę tworzy mała galeria portretów krasnali (znanych wrocławianom i bywalcom Wrocławia z położonej przy placu Teatralnym fontanny), które autor nakreślił z lekkością i humorem. To jednak tylko zewnętrzna warstwa opowieści, portrety mają bowiem swoją głębię – pełne są odniesień do tego, co składa się na ludzkie charaktery, zachowania, tajemnice. Dużym czytelnikom niosą dawkę refleksji, małym dają wzorce do naśladowania.

Biorąc książkę do ręki, będziesz miał(a) wrażenie, jakbyś wyjął(ęła) ją ze starej skrzyni skarbów. Starannie wydana, wydrukowana na pięknym papierze, mieni się złotem. Książka-klejnot.

źródło opisu: Format, 2008

źródło okładki: http://www.wformat.com/page.php?p=22

Emka | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Książka, z której ciurkiem płynie wiele nauk życiowych, których możemy teraz nie rozumieć lub nie widzieć ich sensu. Książka ma nam wiele do przekazania. Wszystkie te mądrości szczelnie zamknięte w historyjkach o krasnalach. Jeżeli naprawdę chcemy kończąc lekturę tej książki poczuć, że mamy nowo odkryte doświadczenie, musimy długo rozważać nad sensem jej powstania i dopiero wtedy nieustannie i bez powodu zacząć płakać lub cieszyć się tym, że jesteśmy tu i teraz i nic tego nie zmieni.

jagarkar | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Oprócz Niewidzialnika żaden Krasnal nie wzbudził we mnie emocji ani przemyśleń.

inga | 2010-08-26

książka jest naprawdę niesamowita! krótkie, pozornie dziecinne historyjki. jestem pewna, że przemówią do każdego.

paola | 2016-10-03

Wspaniała i jakże głęboka książka. Wzruszyłam się przy niej do łez. Polecam wszystkim.

Abdita | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

moja opinia na:

Maria Tarczyńska | 2015-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Jestem wrocławianką i Krasnale są już dla mnie codziennością. Także i te z placu teatralnego znałam dobrze jednak nigdy nie zastanawiałam się nad ich historią. Sekretne życie krasnali, choć o krasnalach nie jest raczej książka dla dzieci a dla dorosłych. Mocno refleksyjna, a nawet nostalgiczna.... Idealna na jesienny wieczór.

oli | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Bardzo mądra mała książeczka, polecam miłośnikom Małego Księcia i tym którzy mają odrobinę dystansu do siebie, świata i innych.

mad_about_you | 2018-04-02
majonezik | 2017-08-02