Wuj Oswald

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Humoreski Erotycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
satyra
typ
papier
Boopoland
5,91 (32 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Bohaterem książki jest postać, która już wcześniej pojawiła się w dwóch opowiadaniach Dahla.

źródło opisu: opis autorski

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Agnieszka | 2012-02-10

Fajna ksiazka pelna humoru i... erotyki. Jesli chodzi o mnie,to cos nowego,gdyz nie czytam ksiazek zawierajacych takie tematy jak... erotyka,ale poniewaz pozyczyla mi ja moja dobra znajoma i czytalam ja w jezyku holenderskim pt."Oom Oswald"(aby przy okazji utrwalic ten jezyk), to i tak uwazam,ze to dobry wybor,gdyz lubie poczucie humoru Roalda Dahla ;)

Luis | 2012-03-20

Spodziewałam się błyskotliwej literatury z wątkiem erotycznym, dostałam nudną, wręcz nijaką lekturę o bezideowym facecie, którego życie krąży wokół wymyślania sposobów na zdobywanie kolejnych kobiet. Żeby jeszcze z polotem! Nic podobnego. Topór, młot, taboret i kwadrat w jednym! Jedyną zaletą tej książki jest to, że jest krótka, więc nie trzeba się zbyt długo męczyć nad wypocinami podstarzałego erotomana o wyobraźni tablicy korkowej.

weronika_ch | 2011-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Szybko się czyta i przy niektórych wątkach naprawdę się uśmiałam! myślałam, że to będzie typowe 'książkowe porno', jednak moje przypuszczenia były błędne. Warte przeczytania, nawet dla samej rozrywki! :))

ZdupiX | 2015-01-12

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica