Jak trudno kochać

Wydawnictwo: Czytelnik
powieść
hunter

Powieść Jerzego Szczygła "Jak trudno kochać" ukazuje problemy ludzi obarczonych kalectwem. Bohaterem jest młody niewidomy mężczyzna, który po kilku latach biernej egzystencji zaczyna pod wpływem przedsiębiorczego, również niewidomego, kolegi aktywnie uczestniczyć w życiu.

Annika | 2016-10-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1989 rok

" Do nas podchodzą z rezerwą.Wścieka to nas i gniewa, lecz nie sposób każdemu wytłumaczyć, że żyjemy nie inaczej jak wszyscy- tak samo myślimy, pragniemy, czujemy. Czasami zdaje mi się, że ludzie bywają bardziej tępi od zwierzaków. Nie rozumieją najprostszych spraw."
Karol jest niewidomy. Mieszka z matką, ojca nie zna. Nie ma przyjaciół, przygód, obce mu kopanie piłki, bieganie i wariacje na trzepaku ( dla młodszych- to taki fb mojego dzieciństwa). Ale Karol jest ciekawy świata..chce mieć, czuć to co ci wszyscy inni- widzący. I odkrywa ten świat. Na swój własny sposób- dotykiem, węchem, słuchem. Proste słowa, proste zdania i proste problemy.. z pozoru. Świat emocji, które pokazuje nam Szczygieł wcale jednak nie są takie proste. Dla mnie..jedna z ulubionych.

apolinary | 2015-09-07
BetiFiore | 2013-03-02