Niebieski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kwadrat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Niebieski to utrzymana w konwencji absurdu, pełna humoru i sarkazmu powieść o ponownym przybyciu zbawiciela na ziemię. Niebieski jest niczym apokryficzna baśń, w której mity, legendy i tradycja religijna poddane zostały konfrontacji z rzeczywistością i stały się elementami przewrotnej gry, którą autor prowadzi z czytelnikiem. Książka ta, zmusza więc do zastanowienia i refleksji, choć także bawi, mimo iż miejscami jest przerażająca. Nic dziwnego, że niemiecka krytyka literacka uważa, iż aprzebywanie z Dariuszem Muszerem w jednym pomieszczeniu jest mniej więcej tak samo przyjemne, jak z braćmi Kliczko w windzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Forma, 2006

źródło okładki: http://www.wforma.eu/31,niebieski.html