Mariasz

Seria: Kwadrat
Wydawnictwo: FORMA
powieść polska, kwadrat

Lata dwudzieste XIX wieku, ostatnie lata młodego życia i narodziny romansu gorszącego współczesnych. Szeroka panorama codzienności Królestwa Polskiego i Kresów, a zarazem precyzyjny portret psychologiczny człowieka zmagającego się z przeznaczeniem. Początek XXI wieku, lato nad Zalewem Szczecińskim. Spędzający tu wakacje chłopiec staje się mimowolnym uczestnikiem sensacyjnych i dramatycznych...

Początek XXI wieku, lato nad Zalewem Szczecińskim. Spędzający tu wakacje chłopiec staje się mimowolnym uczestnikiem sensacyjnych i dramatycznych wydarzeń.
Dwie historie. Pierwsza – opowiedziana przewrotnie, bo od końca – o Antonim Malczewskim, autorze przełomowej dla polskiego romantyzmu powieści poetyckiej Maria. Druga – pełen napięcia thriller – o niebezpiecznych związkach młodości i dojrzałości.
Dwie opowieści misternie i niejednoznacznie splecione w jedną powieść.

źródło opisu: Wydawnictwo Forma, 2007

źródło okładki: http://www.wforma.eu/27,mariasz.html