Leonia

1997-01-01
Elżbieta Delis-Modzelewska
miłość uczucia

Na półkach: , , , , , , ,

skomplikowane relacje bohaterów. Miłość, zazdrość, nienawiść...

skomplikowane relacje bohaterów. Miłość, zazdrość, nienawiść...

Romanse to zło, doskonale o tym wiem. Jednak nie potrafię nic poradzić na to,
że coraz częściej sięgam po typowo kobiecą literaturę. Jest ona niezawodnym sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Każda minuta, godzina, wieczór spędzony z dobrym romansem jest ulgą i odciążeniem dla spracowanego umysłu. ;)

Nie lubię jednak totalnie oklepanych historyjek, gdzie od pierwszej strony wiadomo, jak zakończy się niezwykle burzliwa znajomość pani X z panem Y. Ostatnio w ręce wpadła mi interesująca powieść Elizabeth Adler pt. Leonia

Fabuła jest bardzo wciągająca. Ciągle myślałam o tym co będzie dalej, korciło mnie, by zajrzeć do ostatniego rozdziału, ale cudem się powstrzymałam. Uważnie śledziłam więc losy Leonii opisane na blisko 700 stronach. Obserwowałam ją od momentu przyjazdu do Paryża, do czasu gdy jest już dojrzałą kobietą. Wraz z nią przeżywałam chwile radości, a także smutku bądź prawdziwej trwogi.

Ciągłego powodu do obaw naszej bohaterce dostarcza nie kto inny, jak hrabia Gilles de Courmont. Mężczyzna żonaty, majętny i poważany wśród ludzi okazuje się, mówiąc kolokwialnie - niezłym psycholem. Zdobywając zaufanie oraz sympatię młodej dziewczyny, zamierza kontrolować każdy jej ruch. Gdy ta chce zakończyć dziwną relację, jego "miłość" przeradza się w obsesję. Ogarnięty rządzą nie cofnie się przed niczym, by zatrzymać Leonię przy sobie. Co zabawne, hrabia de Courmont jest mimo wszystko tak pełen wdzięku i uroku, że nie potrafiłam go znienawidzić, podobnie jak w głębi duszy główna bohaterka. Jest szalony i bezwzględny, lecz z mojego punktu widzenia to czyni go najciekawszą postacią w całej powieści.

Język jakim posługuje się autorka jest niezwykle plastyczny. Bardzo przyjemnie czyta się szczegółowe opisy wnętrz, strojów, widoków - czyli tego, na co uwielbiam zwracać uwagę zarówno w książkach jak i filmach.

Jeśli szukacie dobrego czytadła z wątkiem historycznym, sensacyjnym, obyczajowym i wreszcie miłosnym - ta pozycja jest dla Was!

Więcej na: http://ladylukrecja.blogspot.com/2012/11/z-cyklu-babskie-czytada-leonia.html

Romanse to zło, doskonale o tym wiem. Jednak nie potrafię nic poradzić na to,

Nie lubię jednak totalnie oklepanych historyjek, gdzie od...

Moja ocena może zbyt wygórowana, ale naprawdę dobrze mi się czytało tę dosyć obszerną książkę. :)

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale przyjemne czytadło, tzw "babskie":) ,dużo się dzieje, dramaty i namiętności, wiele różnych wątków i postaci, ciekawszych lub mniej, polecam choć Pani Adler ma na koncie bardziej udane powieści.

Długie czytanie, książka bardzo dobrze się czyta. Romans jak się patrzy. Wciąga. Na długie wieczory polecam bardzo

• Elizabeth Adler
  • Romans