Leonia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Leonie
miłość, uczucia
Magdalena

Leonia, osierocona córka Francuzki i Egipcjanina, dziewczyna o niezwykłej, egzotycznej urodzie, decyduje się na śmiały krok. Opuszcza rodzinną wieś i przyjeżdża do Paryża - szalonej, dekadenckiej stolicy świata końca XIX wieku. Tu zdobywa sławę, przeżywa dramat i chwile szczęścia. Na całym jej życiu odciska jednak piętno zaborcza miłość potężnego, bezwzględnego człowieka...

Lukrecja | 2014-01-04
Przeczytana: grudzień 2011

Romanse to zło, doskonale o tym wiem. Jednak nie potrafię nic poradzić na to,
że coraz częściej sięgam po typowo kobiecą literaturę. Jest ona niezawodnym sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Każda minuta, godzina, wieczór spędzony z dobrym romansem jest ulgą i odciążeniem dla spracowanego umysłu. ;)

Nie lubię jednak totalnie oklepanych historyjek, gdzie od pierwszej strony wiadomo, jak zakończy się niezwykle burzliwa znajomość pani X z panem Y. Ostatnio w ręce wpadła mi interesująca powieść Elizabeth Adler pt. Leonia

Fabuła jest bardzo wciągająca. Ciągle myślałam o tym co będzie dalej, korciło mnie, by zajrzeć do ostatniego rozdziału, ale cudem się powstrzymałam. Uważnie śledziłam więc losy Leonii opisane na blisko 700 stronach. Obserwowałam ją od momentu przyjazdu do Paryża, do czasu gdy jest już dojrzałą kobietą. Wraz z nią przeżywałam chwile radości, a także smutku bądź prawdziwej trwogi.

Ciągłego powodu do obaw naszej bohaterce dostarcza nie kto inny, jak...

Malwa | 2015-02-04

Długie czytanie, książka bardzo dobrze się czyta. Romans jak się patrzy. Wciąga. Na długie wieczory polecam bardzo

Jagna | 2013-05-31

Moja ocena może zbyt wygórowana, ale naprawdę dobrze mi się czytało tę dosyć obszerną książkę. :)

książek: 1918
Vinga | 2016-11-20