Orientalny książę

2000-01-01
2000-01-01
Janusz Ochab
romans

To moje pierwsze spotkanie z ta autorka i mam nadzieje ze ostatnie.... juz po kilku stronach wiedzialam ze bedzie trzeba sie meczyc by osiaganc 50 % ale dalam rade, ciezko wolno i dlugo sie to czytalo ale ostatecznie zobaczylam na czytniku 50 %... wiecie ze nie cierpie romansow historycznych... tzn kanonu jaki nam serwuja autorki w tym temacie bo tam mozna napisac piekny romans... sama epoka to istna magia... wiele z nas pragnie sie tam przeniesc... stroic sie chodzic na bale itp.... wiem ze to po trosze utopia bo pewnie mialybysmy tego dosc bardzo szybko ale i tak sie teskni i marzy... co serwuja nam autorki romansow historycznych ? Przede wszystkim seks... nie wiem czy to ma nas zaszokowac ze te kobiety tez pragnely fizycznosci mimo sztywnych zasad w srodowisku ? Faktem jest ze wiekszosc bohaterek to niewyrzyte seksualnie kobitki ktorych cialo plonie w zetknieciu z niegrzecznym ksieciem, baronem czy tym podobnym tworem... och to takie plytkie i konwencjonalne.... dodatkowo on to zazwyczaj niedobry kobieciarz ktory w koncu wpada w sidla tej jednej... co mamy tutaj ? bohaterka to dama honoru zareczona i czekajaca na slub.... autorka podkresla kilkakrotnie jaka to ta dama nie jest honorowa... jakie sa fakty ? podczas bycia zareczona, jezdzi z niegrzecznym ksieciem na tym samym koniu, caluje sie z nim i prawie mu sie oddaje.... coz niesamowita dama honoru nieprawdaz ? Z drugiej strony orientalny ksiaze.... to tez chyba zeby wzbudzic jakies nasze pragnienia by dziki mezczyzna nieokielznany nas posiadl, rowniez czesty stereotyp... ow osobnik jest niehonorowy i chce uzywac wszystkich jako narzedzi do swojej zemsty, ma to stworzyc wizerunek dzikosci i niezaleznosci, gdzie w koncowym efekcie nie krzywdzi nikogo, zeniac sie z honorowa dama... juz pomine glupoty w stylu gwaltu i pozniejszej zgody na slub... zreszta Lady Sara to naprawde twor nietuzinkowy... jedna z bardziej bezsensownych bohaterke ktore spotkalam ever....

Historia nie porywa, aczkolwiek książka napisana intrygującym językiem, wciąga od pierwszej strony. Z pewnością warto po nią sięgnąć w ramach relaksu.

Niby zwykły romans,a jednak coś co mnie zauroczyło w niej. Wątek miłosny jak to wątek ale opisy kultury rewaluacyjne.

Orientalny Książę to pierwszaczęść Jedwabnej trylogii. Książka jak najbardziej ciekawa, z barwną fabułą i postaciami, choć gdy zaczynał ją czytać wpadła mi do głowy myś " mhm... raczej mnie to niezaciekawi". Jednak jak szybko wpadłat tak równie szybko wypadła, bo zanim się obejrzałam skończylam pierwszy tom 😉. Drugi tom mnie nie porwal, postacie spoko i w ogóle, ale główny wątek raczej średnio mi przypadł do gustu: robienie tajemnicy nie wiadomo z czego dziwne poczucie winy głównej bohaterki, nie mniej jednak skończyłam czytać. Trzeci tom trylogi skończyłam czytać z ciekawości, jak to rozwiąże sie ta "seksualna zagadka", bo oczywiście wszystko kręci się wokół miłości.

Bardzo zachwycona jestem romansem, urzekł mnie i zachwycił bardzo przyjemny, fajny miło się czytało przyjemny relaks miałam.

Książka utrzymana w ramach romansu który dzieje się w Anglii. Tytułowym orientalnym księciem okazuje się anglik z pochodzenia. Książkę czyta się szybko, kilka absurdów przeszkadza ale są do zniesienia. Reszta książki nie powala ale i też nie przynudza.

Dla mnie książka jest rewelacyjna.

Pierwszy raz sięgnęłam po twórczość Mary Jo Putney... i spodobał mi się styl pisania tej pani.
Na pewno przeczytam niejedną jej powieść.

Dla mnie książka jest rewelacyjna.

Na pewno przeczytam niejedną jej powieść.

Cała trylogia jest piękna. Czasami tylko miałam wrażenie, że niektóre sytuacje, wydarzenia są naprawdę niepotrzebne i nic nie wnoszą do historii głównych bohaterów. Jednak całość czyta się super. Polecam!

Mniam! :)

Mniam! :)

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Mary Jo Putney
  • Romans
  • Historyczna

Dodaj cytat z książki Orientalny książę