Pożyczona miłość

Znak
2009-10-07
2009-10-07
Martyna Tomczak
powieść amerykańska - 21 w.

Spodziewałam się romansu, a ta książka jest czymś zupełnie innym. Sporo tu dywagacji na temat małżeństwa, miłości, główna bohaterka wraca też do pewnych spraw rodzinnych ze swojej przeszłości, to bardziej książka o poszukiwaniu własnej tożsamości niż romans, niewiele się w niej dzieje. Ogólnie mi się podobała, ale jeśli ktoś oczekuje romansu to się zawiedzie. Nie jest to też jakaś wybitna literatura, pewnie szybko o niej zapomnę.

Po przeczytaniu po raz pierwszy nie mam zdania na temat książki. Mam mieszane uczucia

Przyjemnie się czytało

Przyjemnie się czytało

Gwen zgodzila sie udawac zone bylego chlopaka. O dziwo jej maz nie mial nic przeciwko temu. Wkrotce dowiedziala sie czyja to zone udawala. Dobra ksiazka pokazujaca zupelnie inne swieze spojrzenie na malzenstwo. Jest romantycznie lecz nie cukierkowo.

Piękna historia dziewczyny, kobiety - głównej bohaterki, pełna emocji, przemyśleń, którą należy czytać w ciszy i skupieniu.
Przemyślenia Gwen trafiły mi prosto do serca, choć nie straciłam w dzieciństwie matki, nie mam byłego chłopaka do którego tęsknię, niczego nie udaję... a jednak po tej lekturze stało się jasne, że, mniej lub bardziej każdy ma swoje sekrety, oddalając się od bliskich - właśnie to i inne przemyślenie trafiło (niestety) prosto w czuły punkt!

"Małżeństwo to rozmowa przez całe życie" - taką definicję serwuje nam autorka tak przekonująco, że bardzo tęsknię do takiego małżeństwa... (Czy są takie małżeństwa...? Czy nie jest tak, że każdy za czymś tęskni...?)

Zamierzam ponownie przeczytać tę książkę, zasługuje na to! I ja też!

Słodkopierdząca opowiasta. Brak jaj. Jestem na nie!

Słodkopierdząca opowiasta. Brak jaj. Jestem na nie!

Pierwszy raz czytam romans napisany w taki sposb jakbym czytala roczne posumowanie rozkladu ogródków. Bardzo suchy opis w miare ciekawej historii (chociaż jestem przeciwniczka wszelkiego rodzaju zdrady).
Moja osobista opinia: książka tak samo nijaka jak związek głównej bohaterki z Peterem.
Ocena 4 tylko dlatego że pomimo braku emocji przy czytaniu byłam ciekawa zakończenia i postanowiłam przemęczyć się do końca.

Ocena 4 tylko dlatego że pomimo braku emocji przy czytaniu byłam ciekawa...

Kazdy ma w swoim zyciu niedokonczone sprawy z ktorymi sie nie uporal emocjonalnie. Czasami przypadkowa ksiazka da Ci odpowiedz nawet gdy jej nie szukalas...
I to w ksiazkach jest dla mnie najpiekniejsze.

I to w ksiazkach jest dla mnie najpiekniejsze.

Lekka, bardzo przyjemna, nieprzesłodzona i nie ckliwa jak niektóre z tego typu powieści... sympatyczni bohaterowie, trudne decyzje i życiowe prawdy... książka, którą szybko i przyjemnie się czyta, choć w pamięć głeboko na pewno nie zapadnie :)

Czytałam książkę dwa razy i skusiłabym się jeszcze raz. Los bywa przewrotny.

Czytałam książkę dwa razy i skusiłabym się jeszcze raz. Los bywa przewrotny.

• 2011
  • 2010