21 portretów czyli jak żyć tu i teraz

Wydawnictwo: Medium
83-86755-26-1
rozmowa, portret, przewodnik
Sowa Blogowa

21 rozmów z mądrymi i znanymi ludźmi, którzy kiedyś stanęli w obliczu zajrzenia wgłąb siebie i odpowiedzenia sobie na pytania: Kim jestem? Dokąd dążę? Co to jest szczęście? Skąd czerpać siły do walki z bólem i lękiem?

KobietaZawiedziona | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

N°18 /2016
21 portretów - czyli jak żyć tu i teraz

„21 portretów - czyli jak żyć tu i teraz” jest bardzo podobne do„Co byś powiedział sobie młodemu?”. Tyle że tutaj jest w sumie mniej portretu, a więcej praktycznych porad, jak żyć, aby być szczęśliwym. Autorka jest specjalistką od zagadnień psychologii, rozwoju osobistego i duchowości. Także jej dzieło, to nie żadna górnolotna literatura, a bardziej podręcznik do rozwoju osobistego, który zresztą naprawdę mi się spodobał. Myślę, że zapadnie mi na długo w pamięci. Wiele się z niego nauczyłam. To taki rodzaj terapii, nauka pracy nad sobą. Chociaż dużo było tego wszystkiego, naraz; wskazówki: co robić, czego unikać, jak zrozumieć siebie samego i potem z tym żyć, czytało się z wielkim zaciekawieniem. Wypisałam sporo cytatów, do których na pewno będę wracać co jakiś czas.

„Czy możemy być wolni, będąc z drugim człowiekiem? Absolutnie tak. Jestem wolny, gdy czuję, że chcę być właśnie z tą osobą. Człowiek wolny robi, co chce. Może...

mariola | 2016-09-30
Supermassive44 | 2014-09-10