Pałac Klapsów

Wydawnictwo: L&L
Palais des claques
83-907482-7-4
ejasio

Powieść francuskiego pisarza o dziwnym (a może zwyczajnym?) państwie z dziwnym (a może zwyczajnym?) Prezydentem, który każdą rzecz powtarza dwukrotnie i miewa nader osobliwe pomysły. Pewnego dnia postanawia wydać dekret zawierający przepisy drobiazgowo regulujące nawet sprawę tak dalece prywatną, jak wymierzanie kar własnym dzieciom. Szybko okazuje się, że powszednia czynność karcenia niesfornych pociech nie tylko przenosi się z domowych pieleszy na podwoje tytułowego Pałacu Klapsów, lecz gruntownie zmienia życie wszystkich obywateli, nie wyłączając samego Prezydenta.

Horesz | 2015-12-30
Elwira | 2014-03-14