rozwińzwiń

Pariasi

Okładka książki Pariasi Pascal Bruckner
Okładka książki Pariasi
Pascal Bruckner Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Parias
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1996-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1996-01-01
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
8306025032
Tłumacz:
Wojciech Gilewski
Tagi:
Indie hinduizm powieść
Średnia ocen

5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2
2

Na półkach: ,

Wyjątkowa pozycja, szokujaca, pokazująca prawdę Indii do bólu.
Polecam. Troche mnie zadziwiają opinie negatywne, ale ... każdy ma prawo do swojej.
Indie właśnie takie są, piekne, ogromne, bogate i okropne, marne i podłe - pisarzowi udało sie uchwycic miłość i nienawiść do tego przedziwnego kraju.
Ja w Indiach kocham góry, nienawidzę wielkich miast, w których jest skrajna bieda wylewająca się rynsztokami. Kult zwierząt doprowadza do tego, że krowy na Dehlijskich ulicach zżeraja z głodu śmieci, kartony i wszystko, co człowiek tam wyrzuci. A wyrzuca wszystko, co mu niepotrzebne. Załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w różnych zakątkach. Idziesz na targ pełen pachnących przypraw, a za rogiem wpadacz w zapierający dech smród zakamarka.
Kobiety w pieknych, kolorowych sari i biedacy w przepaskach na biodrach,albo i bez nich.
Piekne wille i ludzie żyjacy na ulicach.
Bramini i nietykalni.
Takie sa Indie, piękne i szpetne jednocześnie.

Wyjątkowa pozycja, szokujaca, pokazująca prawdę Indii do bólu.
Polecam. Troche mnie zadziwiają opinie negatywne, ale ... każdy ma prawo do swojej.
Indie właśnie takie są, piekne, ogromne, bogate i okropne, marne i podłe - pisarzowi udało sie uchwycic miłość i nienawiść do tego przedziwnego kraju.
Ja w Indiach kocham góry, nienawidzę wielkich miast, w których jest skrajna...

więcej Pokaż mimo to

avatar
567
443

Na półkach: ,

„To podróż przez Indie śladami uryn i martwych ciał” - tak pisała o niej Niwemang. Czytałam książkę jakiś czas temu i zrobiła na mnie duże wrażenie. Ciekawa byłam przedstawianych miejsc – Delhi, Bombaju, dżungli w Madhya Pradesh, czy demitologizowanego Goa z wegetującymi w nałogu podstarzałymi hippisami, którzy tu kiedyś ruszyli w poszukiwaniu raju. Jedziesz po raj, znajdujesz piekło. Także w sobie. Boję się swojej konfrontacji z nędzą Indii i tego, co zrobię w Indiach z radami typu „nie dawaj nędzarzom nic, bo będziesz musiała tylko dawać i dawać”. Swoją drogą ciekawe, że właśnie Francuzi z taką żarliwością potrafią pokazać drastycznie to, co w Indiach boli (drugi to Lapierre w „Miasto Radości” i „Noc wolności”). Z „Pariasów” wypisałam sobie motto z Nietzschego „Nie spoglądaj na samo dno przepaści, jeśli nie chcesz, żeby przepaść zwróciła ci nagle twe spojrzenie” i z Marka Twaina „Indie, jedyna kraina, która wszyscy ludzie chcieliby obejrzeć, a kiedy już ją ujrzą, nawet tylko przelotnie, nie oddaliby tego, co zobaczyli za wszystkie inne widoki na świecie razem wzięte”. Jeden budzi grozę, drugi ciekawość.

„To podróż przez Indie śladami uryn i martwych ciał” - tak pisała o niej Niwemang. Czytałam książkę jakiś czas temu i zrobiła na mnie duże wrażenie. Ciekawa byłam przedstawianych miejsc – Delhi, Bombaju, dżungli w Madhya Pradesh, czy demitologizowanego Goa z wegetującymi w nałogu podstarzałymi hippisami, którzy tu kiedyś ruszyli w poszukiwaniu raju. Jedziesz po raj,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
12
12

Na półkach:

Przeczytałem tę książkę, bo chciałem zapoznać się z innym (po powieści "Gorzkie gody") utworem pisarza. Powieść została napisana po to, żeby szokować czytelnika sposobem likwidacji biedy w Indiach, polegającym na dyskretnym pozbawianiu życia nędzarzy i ludzi z marginesu społecznego. Wartość fabuły powieści oceniam na jeden w skali dziesięciostopniowej. Książki nie warto dodawać do domowej biblioteki.

Przeczytałem tę książkę, bo chciałem zapoznać się z innym (po powieści "Gorzkie gody") utworem pisarza. Powieść została napisana po to, żeby szokować czytelnika sposobem likwidacji biedy w Indiach, polegającym na dyskretnym pozbawianiu życia nędzarzy i ludzi z marginesu społecznego. Wartość fabuły powieści oceniam na jeden w skali dziesięciostopniowej. Książki nie warto...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    15
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    6
  • Indie
    2
  • Ulubione
    1
  • Wyzwanie LC 2019
    1
  • Oddane w dobre ręce/LC/Fb/
    1
  • Plany biblioteczne
    1
  • 2011 książki
    1
  • Z historią w tle
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pariasi


Podobne książki

Przeczytaj także