Światło w tunelu

Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
The light at the end
83-85100-76-8
kamk

TAM GDZIE ZALEGA WIECZNY MROK To czeka w mroku metra. Sprytne jak szczur i ciche jak nietoperz. Czeka, aż księżyc wzniesie się ponad wieżowce Nowego Jorku, aż zapadnie noc i zapanuje cień, czeka, by wyrwać się na ulicę. CZEKA NA CIEBIE Porzucone niegdyś u bram piekła, szybko dorasta i szuka własnej drogi do czynienia zła. Rozgląda się, przeszukuje twoje myśli, zagląda w twoje sny. Obejrzyj...

TAM GDZIE ZALEGA WIECZNY MROK

CZEKA NA CIEBIE

Porzucone niegdyś u bram piekła, szybko dorasta i szuka własnej drogi do czynienia zła. Rozgląda się, przeszukuje twoje myśli, zagląda w twoje sny. Obejrzyj się, a dojrzysz płonące ślepia. Zrób krok, a nie zawrócisz z drogi prowadzącej tam, gdzie śmierć jest wybawieniem, a głód i żądze nie zaznają zaspokojenia. Już jesteś niewolnikiem. Jesteś orężem zła.

JUŻ NIE MOŻE SIĘ CIEBIE DOCZEKAĆ

"W natłoku wszelakich naśladownictw i niemal plagiatów Skipp i Spector stworzyli powieść, która jak kolejka górska przemyka nad szarzyzną. Kolejka ta mknie po ostrzu brzytwy, a na dodatek nie ma barierek w wagonikach. Pasażer musi sam zadbać o własne bezpieczeństwo. Strach dopada go dopiero potem".
K.E. Wagner

"Wykorzystujący wszystkie chwyty, mknący jak meteor horror dla tych, którzy mają odwagę (i mocne żołądki)".
T.E.D. Klein

źródło opisu: CIA-Books - SVARO, 1992

ishtariam82 | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Książka zdecydowanie dla miłośników horrorów klasy B. Ekstremalnie rozciągnięta akcja, banalne dialogi i niezbyt bogata fabuła. A wisienka na torcie są wampiry-zombie.Szczerze.. zmuszałam sie by ją skończyć.

Żuraw | 2017-02-04
Przeczytana: 1996 rok

Po raz pierwszy przeczytałem tą książkę gdzieś w '96 roku, mniej więcej w tym samym czasie, gdy zaczęła się moja przygoda z grami fabularnymi. Później wracałem jeszcze do niej kilkukrotnie pewnie dlatego, że głównymi bohaterami opowieści jest grupka przyjaciół grająca w AD&D :). A gracze RPG walczący z terroryzującym miasto wampirem, to nie lada gratka dla nastoletniego fana tej rozrywki, takiego jak ja. Sentyment na pewno dodał co najmniej jedną gwiazdkę do oceny tytułu :).
Sama książka to całkiem niezły horror akcji, taki bardziej klasy B ze sporą ilością przemocy w stylu gore, ale z wartkim jej przebiegiem. Czytało mi się to za każdym razem lekko, łatwo i przyjemnie. O ile tak można opisywać lekturę horroru :).
Od siebie, polecam.

little-black | 2014-04-04
Ilonka | 2013-09-15
Przeczytana: 21 sierpnia 2013
    21st Century Dead
    Simon R. Green, Brian Keene, Ken Bruen, Orson Scott Card, Christopher Golden,...