Wampiry z Knighton

Wydawnictwo: Varia-APD
The Knighton Vampires
horror
megiddovl

Pojawienie się obcego w małym walijskim miasteczku Knighton zaczyna budzić ciekawość, a nawet podejrzenia, szczególnie w świetle dziwnych i niewytłumaczalnych wypadków. Sierżant policji John Mayo przybył do Knighton, aby znaleźć zapomnienie i ukoić ból po tragicznej śmierci kobiety, która kochał. Przyjazd ten zbiega się jednak z morderstwami popełnionymi na angielskim właścicielu ziemskim i jego przyjaciółce. Winą obarczani są terroryści, ale gdy miejscowy handlarz narkotykami zostaje brutalnie zaatakowany, jego gardło rozdarte i poszarpane, podejrzenie pada na sierżanta policji. Jedynie Mayo wie, że to nie on jest odpowiedzialny za anarchię, która ogarnęła Knighton, za horror, który zaczyna się dopiero po zmroku. Pośród tych przerażających morderstw i bestialskich napadów ktoś nagle dostrzega spacerującą po ulicach martwą kobietę. Ponownie odżywa pradawna legenda o wampirach z Knighton. Mayo zaczyna działać, aby uratować mieszkańców od horroru. Czy jego obecność będzie zwiastunem ostatecznego zniszczenia Knighton - a może ocalenia?

Hirek | 2015-07-12
Na półkach: 2015, Przeczytane

Dałem 2/10 dlatego, że książka napisana była źle, ale na jednym poziomie, jakby autor wyrobił sobie styl wieloletnim, niepowtarzalnym rzemiosłem, jakie osiągnął poprzez niestrudzenie uparte przeświadczenie o jego świetności.

Książkę polecam szczególnie zaczynającym przygodę z pisaniem, ponieważ uczy ona, jak tego nie robić :).

Gabriel | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Syndrom "Scooby Doo".

Hamunaptra | 2015-02-16