Agent JFK 2. Nie ma krwi bez ognia

Tłumaczenie: Andrzej Kossakowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Agent JFK". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
JFK. Není krve bez ohně
978-83-7574-257-2
Agent, JFK,
Bartek

John Francis Kovář, były kapitan jednostek specjalnych, członek grupy uderzeniowej Agencji EF jest uczestnikiem pierwszej misji do innej czasoprzestrzeni. Ma to być rutynowa wyprawa, jakich Agencja prowadzi dziesiątki I setki. Jednak wbrew oczekiwaniom znajdzie się w wirze szalonych zdarzeń, których apogeum przypadnie na 2 grudnia 1805 roku – monumentalną bitwę pod Slavkowem (Austerlitz). JFK...

John Francis Kovář, były kapitan jednostek specjalnych, członek grupy
uderzeniowej Agencji EF jest uczestnikiem pierwszej misji do innej czasoprzestrzeni. Ma to być rutynowa wyprawa, jakich Agencja prowadzi dziesiątki I setki. Jednak wbrew oczekiwaniom znajdzie się w wirze szalonych zdarzeń, których apogeum przypadnie na 2 grudnia 1805 roku – monumentalną bitwę pod Slavkowem (Austerlitz). JFK i jego nowi przyjaciele nie mają czasu ani środków, żeby ich uczestnictwo miało zasadniczy wpływ na słynną i krwawą rzeź, znaną jako „Bitwa trzech cesarzy”. Jednak nie pozostaje im nic innego – w środku bitewnego zgiełku muszą wieść decydujący bój z bronią, która w tych czasach nie istniała i z siłami istniejącymi od początku świata do jego końca, bez względu na czas i przestrzeń.

John F. Kovář na własnej skórze poznaje wewnętrzny sens hasła agencji: „Na swój świat musimy zasłużyć!”

Ta historia została napisana na pamiątkę i jako swoisty hołd dwusetnej rocznicy bitwy pod Slavkowem (Austerlitz).

Petka57 | 2011-10-15
Przeczytana: 08 października 2011

To druga szansa jaką dałem temu cyklowi i... stwierdzam, że nie jest to może literatura wysokiego lotu i nie ma sensu kupowanie tych książek na własność, ale seria póki co świetnie się sprawdza w... komunikacji miejskiej! Czyta się szybko i przyjemnie. To jest taka czeska, papierowa wersja amerykańskiej serii Stargate ;). Pomysły całkiem udane, szybka i interesująca akcja, na tyle ciekawa, że można ignorować nawet głośnych współpasażerów w autobusie :)
Polecam wszystkim klientom MZK ;)

PS.
Pierwszy tomik tej serii skrytykowałem, ale... zacytuję tu klasyka:"Tylko krowa nie zmienia zdania!"

Misza | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Opiniując tą książkę muszę zaznaczyć jedno na pewno: nie jest to książka zła. Książek złych nie da się po prostu czytać, a utwór tych czeskich autorów jest napisany w taki sposób że zachodzi to szybko i sprawnie, co sprawia że książkę tą można skończyć w jeden dzień.

Po jej przeczytaniu odnoszę to samo wrażenie jak w powiedzeniu "czeski film" - nikt nie wie do końca o co chodzi, chociaż może to też wina tego że nie przeczytałem poprzedniej części serii.

W całej książce nie spodobało mi się wykorzystanie imion i nazwisk które znam z innych książek czy też filmów, tak samo trochę nie trzymanie się prawdy historycznej w przytaczaniu niektórych faktów (chociaż może również odniosłem takie wrażenie po prostu). Same postacie, główni bohaterowie są dosć słabo nakreśleni na tle innych postaci. Natomiast najlepszy w tym opowiadaniu jest chyba opis bitwy wojsk napoleońskich z czołgami Wehrmachtu oraz "zapowiedź" na ostatnich stronach kolejnej części serii.

Popieram moich poprzedników -...

Piotrek | 2015-08-07
Przeczytana: 27 lipca 2015

Drugi tom przygód Kovara to tak naprawdę dług autora wobec czytelnika pierwszej części. Dowiadujemy się w końcu sporo o tajnej Agencji do której został wcielony super Czech i jak to jest, że można podróżować w czasie i przestrzeni, przestrzegając jedynie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

Tym razem autor się rozbrykał, może niesiony falą pierwszej części. Agent JFK pilnuje, aby w 1805 roku pod Austerlitz na pewno wygrał Napoleon. A wszystko to przez "czarny charakter" wspierający cesarza rosyjskiego i austriackiego.

Powiem szczerze, że wsparcie wojsk koalicji antyfrancuskiej przy pomocy czołgów Wehrmachtu to już lekka przesada. To tak jakby Legolas z Władcy Pierścieni strzelał do orków z bazooki. Ale autor nie pozostał mi dłużny. John Francis Kovar (JFK) pomoże małemu Cesarzowi przy pomocy myśliwców bojowych Harrier.

W sumie co kto lubi, ale moja czytelnicza wyrozumiałość kiedyś się kończy. Tak naprawdę nic nie w tej historii nie wciągnęło ani specjalnie nie ucieszyło....

Annie_28 | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Nigdy w życiu nie sięgnęłabym po tą książkę: nudna okładka, niezbyt ciekawy opis, po prostu nic, co skutecznie zachęciłoby mnie do lektury. Traf chciał, że w mojej bibliotece stworzono akcję, której mottem było nieocenianie książek po okładkach. Każda powieść biorąca udział w akcji była szczelnie zapakowana, a za wskazówkę dotyczył krótki opis na przyczepionej karteczce. Ten opis stworzony ręką bibliotekarki na tyle mnie zaciekawił, że postanowiłam zaryzykować.

Niestety okazało się, że "Nie ma krwi bez ognia" jest drugą częścią serii o agencie JFK. Jednak postanowiłam rozpocząć lekturę. Bardzo podobało mi się to, iż mimo, że po początkowy tom sięgnę dopiero teraz, to akcja jest tak skonstruowana, że można zrozumieć, co się dzieje, nie znając prologu. Oczywiście pojawiają się liczne nazwy, które nie do końca są nam znane, ale łatwo się domyślić, co takiego znaczą.

A o czym jest powieść? Generalnie o podróżowaniu w czasie. Dwie wrogie sobie grupy próbują zrobić wszystko, co w ich...

| 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Wymiana
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Jakiś czas temu sięgnąłem po drugi tom wspólnej serii Miroslava Zambocha i Jiri Prochazki. Jak dla mnie tom ten jest lepszy od poprzedniego. Czasy w jakie tym razem przeniósł się John Francis Kovar przypadł mi do gustu, a właściwie trafiły w dziesiątkę. Co mnie zbyt bardzo nie zdziwiło ponieważ uwielbiam historię, a akcja książki dzieje się....

Rok 1805, 2 grudnia.
Agent JFK trafia w realia Napoleona Bonaparte, Michaiła Kutuzowa i Jana I Liechtensteina.
Jednym słowem w czasy bitwy trzech cesarzy. John nie jest jednak sam. Jako, że jest członkiem grupy uderzeniowej agencji EF, towarzyszą mu Vega oraz Andrea.
Ich zadanie polega na tym, aby wydarzenia historyczne przebiegły prawidłowo, ale nie będzie to takie łatwe bowiem jak to w fantastyce przystało coś musi nie trzymać się kupy. Tak jest i teraz. Do roku 1805 w związku z tajemniczym zjawiskiem atmosferycznym trafiają czołgi niemieckie, Tygrysy. Nasza drużyna składająca się z dwóch mężczyzn i jednej kobiety, ma do dyspozycji...

Camillos | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Takie lekkie czytadło (w sumie bardziej opowiadanie, niż powieść) w sam raz na podróż autobusem/tramwajem... Niewiele wnosi do gatunku, ale przynajmniej czas podróży szybciej mija;).

szymonov | 2016-01-23
Przeczytana: 28 września 2015

Stylistyka dokładnie taka sama jak część pierwsza - komiks bez obrazków. Za to fabuła trochę ciekawsza. Alternatywna wersja bitwy pod Austerlitz bardziej mnie zaciekawiła niż znoszenie magicznych kokosów z innego świata... Polecam do przeczytania tak dla odprężenia pomiędzy bardziej ambitnymi i trudnymi pozycjami.

FomaLermont | 2012-09-20

"Przemytnik" był dużo słabszy od dwójki. Niestety właśnie przez to wielu czytelników odpuszcza sobie drugi tom. A szkoda

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: 2011 rok