Radykalni

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
83-7030-216-5
religia
Snoopy

Bestseller wydawniczy. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Polsce przeczytało już o nieoczekiwanych nawróceniach na katolicyzm znanych muzyków polskiej niezależnej sceny rockowej. Książka zawiera poruszające świadectwa: Tomka Budzyńskiego (Siekiera, Armia), Darka Malejonka (Kultura, Izrael, Armia, Houk), Piotra „Stopy” – Żyżelewicza (Armia, VooVoo) i Grzegorza „Dzikiego” (anarchisty związanego przez lata z Armią) nagrywających obecnie razem jako zespół 2Tm 2,3 płyty z czadową muzyką na chwalę Pana. Naprawdę mocna lektura!

Budzy, Maleo, Stopa - to obecnie najbardziej znani polscy muzycy rockowi, którzy mają odwagę przyznać się do swej wiary w Jezusa Chrystusa. Ich nawrócenia odbiły się szerokim echem zarówno w środowisku muzycznym, jak i poza nim. Odkrycie osobowego Boga radykalnie zmieniło ich życie, sposób widzenia świata, a także treść twórczości. Jak do tego doszło możecie się dowiedzieć z książki "Radykalni". Marcin Jakimowicz przeprowadził z muzykami poruszające rozmowy, które tworzą niezwykłe świadectwo zdolne poruszyć najbardziej zatwardziałe serca.

Rafał | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Od dzisiaj jest to jedna z tych książek, którą będę polecał młodym ludziom, zagubionym na drodze do pełni szczęścia, czyli Boga.

Barwne wywiady ze znanymi muzykami z jednej strony bawią formą wypowiedzi, a z drugiej zaskakują nagłą zmianą życia i radykalnym opowiedzeniem się za Chrystusem.

Kto chce wiedzieć, dlaczego warto wierzyć w Boga i szukać Go w Kościele katolickim - pozycja obowiązkowa.

Ann | 2010-12-15

Genialna książeczka! Najlepsze jest to, że ludzie, którzy ją pisali swoim życiem i opowiadali w niej swoje historie, do tej pory są osobami autentycznie zanurzonymi w Bogu. Rzadne lanie wody, poprostu twarda rzeczywistość! Ale rzeczywistość życia w wierze jest tak fascynująca, że aż chce się zobaczyć co jest za rogiem :)

tivrusky | 2015-03-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2015

Gdy kilkanaście lat temu miałem 18 lat, wraz z grupą znajomych wyznawaliśmy przez jakiś czas radykalną opinię, jakoby lepszej książki niż "Radykalni" nie było. Głębokie świadectwa, odmiana życia, cuda, charyzmaty - doświadczaliśmy tego wszystkiego na własnej skórze - a książka, w której nasi idole mówili o tym samym, była strzałem w dziesiątkę! Zwykło się wówczas o niej mówić: "MA-SA-KRA".
Jak patrzę na nią teraz, po kilkunastu latach? Dziś postanowiłem się o tym przekonać. Po pierwsze, muszę przyznać, że do dziś jestem wielkim fanem twórczości Budzyńskiego (głównie w Armii, ale także tej solowej i z zespołem Trupia Czaszka) a także muzyki granej przez Stopę, głównie w Voo Voo i Armii (granej w przeszłości, bo ten od kilku lat już nie żyje). Zatem na tej dwójce skupiłem się najbardziej.

To, co jeszcze dekadę temu uważałem za głębokie, przekonujące i poruszające świadectwa... dziś okazuje się być euforyczną opowieścią o tym jak to super jest się nawrócić! Cuda, charyzmaty, Odnowa,...

Herbi | 2013-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2013

Świetna książka. 10 nie daję jej za wybitną wartość literacką, bo nie o to tu chodzi. To nie literatura przecież, ale rozmowy z nawróconymi muzykami rockowymi.

10 jest za duchowe wsparcie, bo jest to lektura, która krzepi, daje osobiste, mocne świadectwo. Ja parę razy uroniłem łzę i parę razy miałem autentyczne ciary.

Ciągle wątpię i się gubię, niekiedy wracam, jak syn marnotrawny, idę przez moment właściwą ścieżką, po czym znowu zbaczam.

Dlatego potrzebuję tego typu książek, bo lepiej jest mi jednak z Bogiem niż bez Niego i choć wiem, że zaraz znów na jakiś czas ucieknę, On zawsze będzie na mnie czekał.

KwiatPustyni | 2010-08-30

Bóg jest wielki!!! :) Świetne świadectwo...

Kilka lat temu polskie media z niedowierzaniem informowały o wydarzeniach, które prasa katolicka określiła mianem prawdziwego cudu, a które to słowo nie chciało mediom laickim przejść przez usta, kiedy bez mała w tym samym mniej więcej czasie kilku najbardziej znanych i cenionych muzyków rockowych nawróciło się do Boga i stało się wiernymi członkami Kościoła Katolickiego, a swoją wiarę zaczęli publicznie głosić podczas granych przez siebie koncertów. Jak sami opowiadają różne były reakcje ludzi na to wydarzenie. Zdarzało się tak, że kiedy tylko mówili o Jezusie podnosiły się krzyki oburzenia, padały przekleństwa, obrzucano ich błotem, rosła agresja. Była jednak taka grupa, która w tym samym czasie wznosiła ręce do góry i modliła się niezwykle poruszona ich słowami. Oni sami na początku przeżywali różne duchowe rozterki i zastanawiali się nad tym, jak powinni się zachowywać. W szczerych wywiadach ze skruchą i poczuciem wielu popełnionych błędów przyznają się do tego, że ich życie...

viola | 2011-03-09

Hmm, cóż, mnie te historie nie przekonały, przeczytawszy, miałam uczucie, że "nawrócenia" zaowocowały rodzajem nowego nałogu, jakim dla nawróconych stała się, tym razem, praktyka religijna... Ale też trudno ocenić czyjeś bardzo osobiste doświadczenia....

Większość historii jest też do siebie bardzo podobna, co samą książkę czyni trochę monotonną. Owszem, temat był swego czasu głośny, ale sama pozycja na ten rozgłos, wg mnie nie zasługuje.

Ale jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, co sami nawróceni mają do powiedzenia i jak wspominają swoje doświadczenia, to warto przeczytać.

merlinek | 2011-07-03
Przeczytana: 2008 rok

Wydawać by się mogło, że Kościół to tylko "moherowe berety", które wszystko negują. Skądże znowu, to Żywy Bóg! Tylko odważ się i zechciej Go poznać.
W tej książce znajdziesz samą prawdę - prawdziwe życie zwykłych ludzi i prawdziwego, Żywego Boga - nie piękne cytaty, tylko brutalna rzeczywistość, w której obecny jest sam Chrystus. Tylko Go zaproś do swego serca, a zobaczysz, że jest.

KwiatPustyni | 2012-06-25

Prawdziwe świadectwo nawrócenia. Czytałam dwa razy i za każdym razem wynoszę z niej inne treści. Cieszę się,że Ci znani muzycy nie boją się mówić o Bogu i swojej wierze. Bardzo budujące...

Robert | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

No cóż... Świadectwa ludzi którzy odnaleźli Chrystusa. Jak dla mnie brakuje mi w tych wyznaniach czegoś co by pokazało że ich wiara ma w sobie życie. Zamiast tego odnalazłem jakiegoś rodzaju sztuczność. Nic co by mi pokazało że ich droga jest tą którą warto podążyć. Ludzie którzy chwalą się że głoszą hasła "Jezus jest Panem" i nic więcej, nic nic co by mogło porwać osobę trochę bardziej zaawansowaną w poszukiwaniach religijnych. Doszukiwania się obecności na każdym kroku szatana i ciosów spadających na nich, głosicieli Prawdy. Sztuczność tego wszystkiego w opisywanych historiach ciekawie widać w zrażaniu do siebie dotychczasowych przyjaciół, i niefrasobliwe podejście do tego - "Skoro nie są oni w stanie zaakceptować zmian we mnie, to na pewno kryje się za tym szatan", "To że z 200 zaproszonych osób na ślub pojawia się jedna, wyraźnie pokazuje że to byli źli ludzie."

Czytając stwierdzenie padające z ust Malejonka mówiące o tym że rock jest dziełem szatana, trudno sie oprzeć...