Hubalczycy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
historia
Artur

Opowieść o majorze jest fascynująca. Tak samo jak jego osobowość. Czy Hubal miał szansę przeżyć i doczekać wielkiego powstania przeciwko okupantom? Prawdopodobnie nie. Rwał się do walki, a tacy na wojnie giną najszybciej. Chciał się bić bez względu na wszystko. Jakby chciał ukarać Niemców za bestialską napaść na Polskę, a swoich niegdysiejszych przełożonych z wojska za lata upokorzeń i złamaną karierę sprzed wojny. Do książki dołączono film:
Wielkie Konfrontacje Militarne - Samoloty i Czołgi

źródło opisu: Edipressee, 2005

źródło okładki: zdjęcie własne

PETRUS | 2017-12-02

Witam
Kolejna książeczka z opisywanej przeze mnie serii, która w ciekawy sposób przybliża wybrane zagadnienia z II wojny światowej.
Tym razem mamy możliwość zapoznać się z postacią Majora Henryka Dobrzyńskiego "Hubala", sportowca, niepokornego oficera, żołnierza Września 1939 roku i pierwszego partyzanta Okupowanej Polski.
Na 62 stronach w b.przystępny sposób, przedstawiono losy sformowanego po klęsce wrześniowej Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, aż do śmierci charyzmatycznego dowódcy wiosną 1940 roku.
Całość jak zwykle okraszona jest mnóstwem zdjęć i anegdot.

PODSUMOWANIE:
Dla każdego, a zwłaszcza dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Pozdrawiam

Pablo | 2017-11-06