Czarna Brygada

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
historia
Artur

Czarna Brygada, czyli 10. Brygada Kawalerii, powstała dość późno, bo dopiero w 1937 r. W tym czasie zmotoryzowane jednostki mieli już Niemcy i Rosjanie. Dlaczego dopiero wtedy nasi sztabowcy poszli po rozum do głowy? Dziś to brzmi absurdalnie, ale na dwa lata przed wybuchem II wojny światowej nasze największe tuzy wojenne nie wyobrażały sobie aby nasi chłopcy zamienili żywe konie na... konie mechaniczne...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

PETRUS | 2017-12-02

Witam
Kolejna niepozorna książeczka, która jest skarbnicą wiedzy
nt. 10 Brygady Zmotoryzowanej Pułkownika Maczka -późniejszego Generała 1 Dywizji Pancernej na Zachodzie. Na zaledwie 62 stronach, poznacie historię utworzenia, wyposażenia oraz zaciekłych walk toczonych przez w PEŁNI ZMOTORYZOWANĄ jednostkę kawalerii, która JAKO JEDYNA NIE ZOSTAŁA ROZBITA podczas Kampanii Wrześniowej 1939 roku.
Mnóstwo zdjęć, anegdot, sylwetki dowódców, opis sprzętu oraz gawędziarski styl narracji sprawiają iż ta pozycja POWINNA znajdować się w KAŻDEJ domowej biblioteczce.

PODSUMOWANIE:
Pozycja dla wszystkich w świetny sposób przybliżająca historię oręża polskiego.
REWELACJA!!!

G7T | 2018-04-20