Salwy nad zatoką

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojny Morskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historia
piotrex

Z okładki: Książka relacjonuje, niemal dzień po dniu, zmagania floty polskiej i wojsk ochrony pogranicza z hitlerowskim najeźdźcą od pierwszych salw nad Zatoką Gdańską 1 września 1939 roku aż do ostatniego dnia bohaterskiej obrony polskiego wybrzeża. Zbeletryzowane epizody walk na Zatoce: obrona Gdyni, bitwy o Kępę Oksywską i ostatni skrawek polskiego wybrzeża - cypel helski, poprzedzone są...

Z okładki:
Zbeletryzowane epizody walk na Zatoce: obrona Gdyni, bitwy o Kępę Oksywską i ostatni skrawek polskiego wybrzeża - cypel helski, poprzedzone są wprowadzeniem w sytuację polityczną i strategiczną sił morskich państw uczestniczących w tych wydarzeniach.

drobnypijaczek | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014

Po dzisiejszej lekturze śmiało stwierdzam dwie rzeczy:
- najlepsza część w serii!
- moja wiedza o Kampanii Wrześniowej jest żadna.
Oto autor pokusił się o przybliżenie zmagań o Kępę Oksywską i Hel we wrześniu 1939 roku i zrobił to z niezwykle śmiało. Zmagania nie zaczynają się 01.09.1939 tylko już kilka miesięcy wcześniej obie strony analizują swoje możliwości jedni ataku a drudzy obrony. Admirałowie i generałowie poznają teatr zmagań, z każdym dniem napięcie rośnie. Ma się wrażenie, że to nie dokument a scenariusz filmu. Narasta napięcie i choć wszyscy mówią o pokoju każdy szykuje się do wojny. A gdy ta się zaczyna akcja nabiera niesamowitego tempa. nigdy nie spodziewałem się, że zatoka gdańska kryje w sobie historię lepszą niż hollywoodzka produkcja. W współczesne kurorty i miejsca letniego wypoczynku były areną starć na śmieć i życie. Taką historię kocham i takiej lubię się uczyć. Na lekcjach szkolnych i w masowej kulturze poznajemy mit Westerplatte, natomiast reszta wybrzeża to...

ggpost | 2015-03-16
Przeczytana: 1991 rok