Oddział majora 'Hubala'

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pamięci Pokoleń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11561-5
historia
piotrex

Fragment: "Zaraz po przeprawie przez Wisłę ruszyli na południe do Puszczy Kozienickiej. Podczas postoju we wsi Chodków, gdzie zaopatrywali się w owies dla koni, doszedł ich warkot motoru samochodowego. Major dał rozkaz marszu w tamtym kierunku, podzielił oddział na trzy grupy, sam poprowadziwszy jedną z nich. W pewniej chwili spostrzegli wielki samochód ciężarowy, który ugrzązł w piachu, a...

Fragment:
"Zaraz po przeprawie przez Wisłę ruszyli na południe do Puszczy Kozienickiej. Podczas postoju we wsi Chodków, gdzie zaopatrywali się w owies dla koni, doszedł ich warkot motoru samochodowego. Major dał rozkaz marszu w tamtym kierunku, podzielił oddział na trzy grupy, sam poprowadziwszy jedną z nich. W pewniej chwili spostrzegli wielki samochód ciężarowy, który ugrzązł w piachu, a obok kręcących się Niemców. Bliska odległość nie pozwoliła na spieszenie oddziału, uderzyli więc z marszu. Z trzech stron ostrzelali eskortę samochodu. Niemcy bronili się zaciekle, gęsto ostrzeliwując nadjeżdżających ułanów. Na nic się to jednak nie zdało. Po kilku minutach było po wszystkim. Zginęło kilku Niemców, tylko jeden uszedł z życiem. Samochód spalono. Straty oddziału wyniosły dwóch zabitych."

Radosław Korzeński | 2016-07-28

Dość dobre prsedstawienie losów mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal". Na plus wspomnienia osób będących lub pomagających oddziałowi.

Igor | 2015-06-17
Na półkach: II WŚ, Przeczytane

Książka o losach partyzantów na terenach dawnych województw radomskiego i kieleckiego. Książka warta przeczytania jeżeli interesujesz się II wojną światową i działaniami na wyżej wymienionych terenach.

Mariusz | 2016-04-29
Przeczytana: 19 maja 2016