historyczna
Błażej

Hubalczycy to romantyczna opowieść o historii i przebiegu walk legendarnego Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, stworzonego i dowodzonego przez mjr Henryka Dobrzańskiego - Hubala. Pisana pięknym, rzadkim już dzisiaj, językiem, przybliża czytelnikowi - obok faktów - sylwetki jej bohaterów i postać samego Hubala. Zza tła historycznych wydarzeń patrzą czytelnikowi prosto w oczy prawdziwi ludzie. Bez patosu bijącego z późniejszych publikacji na temat Hubala i jego oddziału, bez niepotrzebnego "pobrązowiania" sylwetek żołnierzy.

źródło opisu: PAX, 1967

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Żeby ogarnąć temat Hubala , trzeba koniecznie przeczytać epokowy dokument Wańkowicza i obejrzeć film ,,Hubal'' Poręby...obie pozycje są wybitne

archaii | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Niewielkich rozmiarów książka przybliża postać Hubala i jego oddziału w formie opowieści, którą czyta się łatwo i szybko. Jest to jedna z tych książek, po której czuje się niedosyt i chciałoby się, żeby się jeszcze nie kończyła. Książka jest naprawdę godna polecenia.

krystyna kalinowska | 2012-03-19

Książka bardzo interesująca