Pożegnałem demona, anioła nie będzie

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-364-4
alkoholizm
Magdalena

Spotkaliśmy się po 30 latach. Z ciekawości, by powspominać 'stare, dobre czasy', postawić kropkę po ostatnim zdaniu... i napisaliśmy książkę. - Dla mnie, niepijącego alkoholika, to była doskonała okazja do rozliczenia się z przeszłością, Przeżycia na nowo początków mojego trzeźwienia. Sprawdzenia, w którym miejscu na mapie życia znajduję się dziś. - Ja, psycholog, cierpliwa słuchaczka...

- Ja, psycholog, cierpliwa słuchaczka ludzkich opowieści, podążałam za Maćkiem, krok po kroku, przy okazji odkrywając w sobie pokłady nieznanych mi dotąd emocji, pragnień, urazów z przeszłości, zadziwień.

W dniu, w którym uwalniasz się od obsesji picia, żegnasz swojego Demona. A potem, każdego dnia odkrywasz, że Anioła nie będzie. Abstynencja to nie powód do oklasków, ani fanfar. To twój wybór. Świat bez wódki to: radości, sukcesy, prawdziwe relacje z ludźmi, ale też: smutki, porażki i problemy. Bo tak wygląda codzienne życie.

Maciej Kiełbasiński
Ewa Klepacka-Gryz

Joanna | 2010-11-12
Przeczytana: wrzesień 2010

Zaciekawił mnie tytuł i krótki opis na okładce. Jako, że sama mam styczność z chorobą alkoholową postanowiłąm ją kupić, z myslą, że dowiem się tego, czego nie wiem. Szczerze mówiąc, książka w ogóle mnie nie wciągnęła. Czytałam, bo czytałam, chcąc ją skończyć, jako że nie lubię odkładać nieprzeczytanych książek na półkę. Chociaż treść sama w sobie nie byłą wciągająca, to oceniam ją jako "dobrą", bo nauczyłam się inaczej patrzeć na ludzi z takim problem i chyba łatwiej jest mi ich zrozumieć, co było mi potrzebne.

nuteria | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

Świetna!! Prawdziwa na wskroś! Szczególnie wartościowa dla ludzi znających temat.

ArcyMysza | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016