W Twoich rękach

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
978-83-921512-5-8
Glenys Carl, W Twoich rękach
Kasia

Glenys Carl, matka trzech dorastających synów, dowiaduje się, że najmłodszy z nich, Scott, uległ poważnemu wypadkowi i w stanie śpiączki przebywa w szpitalu w Sydney, w Australii. Glenys opuszcza zimną Europę, by na drugim końcu świata zmierzyć się z budzącą lęk rzeczywistością, która na zawsze odmieni jej życie. Leżący w szpitalnym łóżku Scott, na skutek doznanego urazu mózgu, pogrążony jest...

Leżący w szpitalnym łóżku Scott, na skutek doznanego urazu mózgu, pogrążony jest w sztucznym, głębokim śnie. Szanse na to, że się obudzi, są znikome. Choć rokowania są tak niepomyślne, matka podejmuje rozpaczliwą walkę o odzyskanie syna; o jego przebudzenie, a potem przywrócenie mu sprawności. Odzyskanie świadomości oznacza dla chłopca rozpoczęcie długiej, wymagającej ogromnego nakładu sił i środków rehabilitacji. Niespodziewanie, cenną pomoc oferują obcy ludzie, wolontariusze, którzy w Australii, a potem w Anglii zjawiają się tłumnie, oferując swój czas, najlepsze chęci i umiejętności. Przez otwarty, pełen serdecznego ciepła, dom Scotta i jego dzielnej matki przewijają się niezliczeni ochotnicy. Każdy z nich coś po sobie zostawia i każdy dostaje w zamian odrobinę z tej niezwykłej, niewidocznej aury otaczającej Scotta i Glenys.
W twoich rękach, to prawdziwa, wzruszająca opowieść matki o zmaganiach z chorobą i niespodziewanym kalectwem ukochanego syna. Opowieść o tym, jak błyskawicznie i nieodwracalnie odmienia się los i jak trudne wyzwania stawia przed nami życie. Przede wszystkim jednak, jest to historia o wielkiej miłości, niesłabnącej nadziei i wierze w ludzi i w siłę niesionej przez nich bezinteresownej pomocy.

Agnieszka | 2012-08-22
Przeczytana: 28 listopada 2013

Książka Glenys Carl "W twoich rękach" jest dziennikiem matki walczącej o zdrowie i życie ukochanego dziecka.Kobieta opisuje w nim swoją prawdziwą historię zmagań z chorobą i niepełnosprawnością Scotta. Chłopiec doznaje bardzo poważnego urazu mózgu wskutek którego znajduje się w stanie śpiączki. Glennys walczy o syna z całych sił i choć wiele razy słyszy od lekarzy"Nie" nigdy ani przez chwile nie ustaje w swoich staraniach.Pomimo,że losy tego dzielnego chłopca wzruszają czytelnikiem go głębi,a momentami łza się w oku kręci znajdziecie tu wiele radości i optymizmu.Autorka uczy nas by cieszyć się z małych rzeczy, na które zwykle nie zwracamy uwagi.To co mnie osobiście ujęło w tej niezwykłej historii to ogromna siła nadziei,miłości i wiary w bezinteresowną pomoc drugiego człowieka. Jako,że sama jestem osobą niepełnosprawną doskonale wiem jak wielką moc ma obecność w trudnych chwilach życzliwych nam osób. Książkę jak najbardziej polecam. Powinien ją przeczytać absolutnie każdy. Jej...

Agnieszka | 2012-12-19
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle podczas czytania tego typu książek płaczę jak bóbr i myślałam, że w tym przypadku będzie tak samo. A jednak nie. Do łez wzruszył mnie jedynie moment śmierci Scotta. Książka przepełniona jest nadzieją, miłością oraz walką. Pokazuje jak ludzie bezinteresownie gotowi są pomagać innym w potrzebie. Podziwiam Glenys za ogromne poświęcenie aby doprowadzić do zdrowia swojego syna, wolontariuszy którzy z wielkim zaangażowaniem nieśli pomoc. A przede wszystkim jestem pełna podziwu dla Scotta, jego ogromnej siły, walki o życie i o powrót do zdrowia oraz tego, że mimo bólu, ogromnego wysiłku i wielu przeszkód nie stracił pogody ducha a swoim optymizmem zarażał wszystkich dookoła.
Polecam!

Ania | 2013-03-20
Przeczytana: 2013 rok

Wzrószająca opowiesć matki o ratowaniu życia syna,który miał potforny wypadek.Polecam!

Anna Ja | 2011-07-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2008 rok

Książkę biorę do ręki, bo mam podobny problem. Czytam najpierw recenzję z krótkim opisem fabuły i okazuje się, że to historia o matce takiej jak ja. Różni nas jedynie wiek naszych dzieci. Glenys Carl w przedziwnie magiczny sposób przedstawia swoją historię. Po pierwszych 100 stronach z trudem i łzami w oczach odkładam książkę. W końcu to 2 w nocy. Trzeba się przespać. Czytam i nie wierzę… Jak to, on już umiera? Zaraz na początku? Nie możliwe! To o czym jest ta książka? Ja już zżyłam się z tym chłopcem.
Glenys to obraz matki, która nie musi spać, nie musi jeść, może nawet nie oddychać. Ważne, żeby jej dziecko miało to co mu jest niezbędne do życia. To matka, którą wyrzucają drzwiami a wchodzi oknem.
Matka, która udowadnia nam, że jeżeli czegoś bardzo chcemy, to spełniają się i realizują nasze plany. Najważniejszym jest bycie otwartym na ludzi, mieć wiarę w to co czynimy i wierzyć w dobro będące w każdym z nas. Bo ludzie SA naprawdę dobrzy, Brzmi to może banalnie, ale Glenys Carl...

kp0018 | 2011-05-27

Bardzo wzruszająca. Chyba nie ma drugiej książki przy której aż tak płakałam. Polecam wszystkim!

Justyna | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Łzy przesłoniły mi ostatnie strony.Walka matki o dziecko,do końca.

Kacha | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Ta książka jest taka optymistyczna! To niesamowite, jak dobrzy potrafią być ludzie. To niesamowite, że jest tylu chętnych do pomocy, że wystarczy poprosić. To wszystko sprawia, że na tym świecie czuję się o wiele bezpieczniej..

Aleksandra | 2014-10-22

Książka o wielkiej dobroci i życzliwości świata. Krzepiąca. I bardzo dobrze napisana. Prawdziwa.

Recenzja tutaj: http://mysli-wrazenia-interpretacje.blogspot.com/2014/10/tak-wiele-w-naszych-rekach-glenys-carl.html

kkinia | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

nie jestem płaclziwą osobą, ale w trakcie czytania tej własnie ksiazki ryczałam jak bóbr. Polecam z całego serca.

Alaska | 2012-04-27

Piękna i wzruszająca historia, która wyciśnie łzy każdemu człowiekowi! Nie zapomnę jej, ciągle o niej pamiętam a kiedy spojrzę na nią, wpadam w lekką zadumę. Polecam gorąco!