Okładka książki Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą. Dla poszukujących spokoju i życia bez stresu Ewa Klepacka-Gryz
Ewa Klepacka-Gryz Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2020-03-25
2020-03-25

Pierwsza połowa ciekawa, później już niestety nieco gorzej.

Pierwsza połowa ciekawa, później już niestety nieco gorzej.

Już trochę książek o podobnej tematyce przeczytałam. Mnie nie wciągnęła - myśle, ze na rynku dostępne są pozycje, które w bardziej zrozumiały sposób podejmują te tematykę.

Niby wszystko sensowne i pomocne, ale nie jestem w stanie właściwie określić, o czym jest ta książka....

Tytuł ma mało wspólnego z treścią ale sam poradnik i metody w nim opisane dotyczące radzenia sobie z emocjami, stresem są bardzo dobre. Już samo czytanie miało dla mnie efekt terapeutyczny. Jest ok!

Tytuł w ogóle nie jest adekwatny do treści. Żadna ze wskazówek raczej mi się nie przyda. Opisy przeżywanych przez autorkę emocji były, jak dla mnie, grubo przesadzone. Książkę czytało się jak pamiętnik ze wstawkami reklamującymi czyjeś biznesy. Może gdyby autorka tak się nie rozpływała nad przedstawionymi historyjkami, odbiór byłby bardziej wiarygodny.

Po przeczytaniu książki nie znam odpowiedzi na tytuł. Myślałam że będzie to książka o wrażliwości, ale się myliłam. Stres wywołują nasze myśli i więcej się nie dowiedziałam, oprócz technik masażu których raczej nie będzie dane mi doświadczyć. Jak dla mnie nic odkrywczego i trochę nudnych nic nie wnoszących historii.

Przerobiłam już masę poradników, ale dopiero teraz trafiłam na taki, który wreszcie dokładnie przedstawia moje odczucia i który daje mi drobne wskazówki, jak mogę sama sobie z tym poradzić, a także gdzie szukać pomocy w razie gdybym potrzebowała czegoś więcej. 👌

Autorka naprawdę jest dobra w swoim fachu, byłam zaskoczona z iloma elementami się utożsamiam i gdzie popełniam błędy. Wiele z tych wskazówek staram się wprowadzić w życie i rzeczywiście pomagają. Nie wiem, czy znalazłam złoty środek, ale dopóki działa, będę go stosować.

Zawsze tego typu poradniki są laniem wody, ale tym razem czuję niedosyt, Pani Ewa mogłaby jeszcze dobrze wyczerpać temat. 👌 Jak dla mnie ta książka jest genialna i będę do niej wraca regularnie. 💗

"Emocje naprawdę są ulotne. To my zatrzymujemy je, nadajemy im" nadznaczenie" albo chcemy od nich uciec."

• Psychologia
  • Może