Shy Boy. Koń, który porzucił wolność

Wydawnictwo: Media Rodzina
Shy Boy. The horse that came in from the wild
psychologia, konie, Shy Boy
alien

W 1997 r. Monty Roberts adoptował mustanga o imieniu Shy Boy w Bureau of Land Management Mustang Adoption Program. Koń ten stał się kluczowym elementem zuchwałego eksperymentu - zastosowania techniki Join-Up na dzikim mustangu, przebywającym na wolności. Celem Monty Robertsa było rozpoczęcie pracy z Shy Boyem bez użycia round penu czy jakiegokolwiek innego ogrodzenia oraz jedynie przy użyciu języka Equus. Wyprawa Monty Robertsa na wyżynną pustynię Cuyama Valley, rozciągającą się za pasmem gór Sierra Nevada, trwała 3 długie dni. Wreszcie Shy Boy zdecydował się na przyłączenie do człowieka, przyjęcie siodła, wędzidła i jeźdźca. Po tym niesamowitym sukcesie Monty wrócił z Shy Boyem na Flag is Up Farm w Californi. Pracował tam z nim 11 miesięcy, by na początku 1998 r. zaproponować Shy Boyowi wybór - życie w stadzie na wolności lub u boku Monty Robertsa.

Parysowa | 2014-08-28

Ciekawa książeczka. Na początku lekko nudna, ale koniarzowi się spodoba.

Gola | 2016-11-23
Przeczytana: 2008 rok