Wspaniała Gracie

978-83-7579-046-7
Anna Skrok
pies humor nadzieja ciepło

Okładka książki Endal Allen Parton, Sandra Parton
Endal Allen Parton, Sandr...
Okładka książki Balsam dla duszy miłośnika psów Marty Becker, Jack Canfield, Mark Victor Hansen
Balsam dla dus... Marty Becker, Jack ...
Okładka książki Balsam dla duszy na Boże Narodzenie Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Carol McAdoov Rehme
Balsam dla dus... Jack Canfield, Mark...
Okładka książki Balsam dla duszy miłośnika kotów Marty Becker, Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai
Balsam dla dus... Marty Becker, Jack ...

Świetna opowieść o cudownym głuchym psie, który pojawił się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu człowieka… jak każdy pies;)

Ciepła opowieść o przyjaźni człowieka i głuchego psa rasy dog niemiecki. Autor na własnym doświadczeniu pokazuje, jak wiele możemy się nauczyć od zwierząt. Tym dla nas lepiej, jeśli umiemy te doświadczenia przekuć w dochodowy i nowatorski sposób na biznes ;) Polecam dla wszystkim zwierzolubom!

2030

Dan boryka się z życiem po starcie ukochanej suczki Blue. Tymczasem jego przyjaciółka Anna bierze sobie słodkiego psiaka, szczeniaka doga i nazywa go Merlin. Choć Dan mieszka z kolegą i 2 psami, dalmatynką i , brakuje mu towarzystwa. Sfrustrowany pracą, niskimi dochodami, brakiem perspektyw potrzebuje czyjegoś wsparcia. gdy odwiedza hodowlę dogów i poznaje siostrę Merlina, ta z miejsca zdobywa jego serce. Nie liczy się fakt że jest ostatni z miotu i cierpi na wrodzoną głuchotę. Nadaje jej imię Gracie, ale pierwsze spotkania ze starszymi siostrami pokazują, że walki o hierarchię są bardzo zażarte i nie wiadomo, czy trzy suczki ze sobą wytrzymają. Dan zaczyna uczyć Gracie języka migowego, i wkrótce reaguje ona na kilka podstawowych komend. Suczka wprowadza w jego życie dużo radości jest zwierzęciem bardzo empatycznym. Niestety ma wydelikacone podniebienie i zdecydowanie za mało je by być zdrową. Dla swojej anorektyczki autor opracowuje przepis na ciasteczka owsiane i już pierwsza partia wypieku zyskuje aprobatę Gracie, która staje się ogromnym łakomczuchem. Dan wymyśla jeszcze parę receptur, m.in wkład mięsno-warzywny, a współlokator wpada na szatański pomysł by owe wypieki sprzedawać. W taki niekonwencjonalny sposób zaczyna swój żywot piekarnia "Pod Trzema Psami". Początkowo wypieki mają w ilościach hurtowych, potem znajdują odpowiedni lokal i zaczynają przyciągać tłumy klientów detalicznych. Ciasteczka zdobywają uznanie właścicieli - to mogło się tylko udać w Ameryce, w której zwierzęta domowe mają naprawdę dobrze i są rozpieszczane przez swoje rodziny.
Gracie staje się maskotką piekarni, zdobywa coraz większą sławę, tak jak ten niekonwencjonalny biznes. Dan z suczką zostają nawet zaproszeni do Nowego Jorku do show Oprah Winfrey, która na oczach wielomilionowej widowni konsumuje te ciasteczka i zachwala ich walory smakowe. Opowieść jest napisana lekko, z humorem, z wdziękiem opisuje przymioty charakteru Gracie. Wiele można się dowiedzieć o temperamencie i schorzeniach dogów oraz o cieniach i blaskach wychowywania szczeniąt i wpajania im dyscypliny. Dla wszystkich sympatyków dogów jest to piękne świadectwo przyjaźni międzygatunkowej. Polecam także ze względu na śmieszne miniaturki rycin, które nawiązują do treści książki.

Dan był sfrustrowanym i niezadowolonym z życia facetem. Jego fatalne samopoczucie pogorszyła jeszcze śmierć ukochanego psa. Razem z najlepszym przyjacielem Markiem marzyli o własnym biznesie, który pozwoliłby im wreszcie robić w życiu coś fajnego. Cóż z tego, że głowa Dana pełna była marzeń, skoro obolałe serce przepełniała pustka. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy w jego życiu pojawiła się Gracie.

Gracie była rozkoszną, białą i puchatą kuleczką. Problem w tym, że miała problemy ze zdrowiem, niedowidziała i nie słyszała, a przecież nikt nie zechce głuchego psa. Szczeniaka trzeba było uśpić. Ale nagle w życiu małej suczki zjawił się Dan, który tak jak Gracie bardzo potrzebował miłości. Nie trudno zgadnąć, że wystarczyła jedna wymiana ludzkich i psich spojrzeń, żeby życie bohaterów uległo całkowitej zmianie. Gracie rosła jak na drożdżach i z małej kuleczki szybko zmieniła się w psisko wielkości kuca (dogi niemieckie tak już mają). Suczka nie chciała jeść, więc Dan i Mark (jego współlokator) przeszukiwali sklepy w poszukiwaniu psich smakołyków. W końcu Dan zaczął eksperymentować z pieczeniem specjalnych ciasteczek dostosowanych do psich potrzeb. Już wkrótce o jego wypiekach usłyszała cała Ameryka…

Historia głuchej suczki wywołuje szeroki uśmiech i napełnia serce optymizmem. Styl Dana jest lekki i dowcipny. Autor patrzy na siebie z ogromnym dystansem i autoironią. Podczas pierwszego spaceru z Gracie, z rozbrajającą szczerością nazywa siebie idiotą wołającym głuchego psa. O wszystkich psich przygodach, które przeżywał z Gracie, Dottie i Sarah (dwóch suczkach Marka) opowiada ciepło i z miłością. Od razu widać, że psie panienki owinęły sobie obu panów wokół łapek. Ale właśnie to uwielbienie i słabość do psów sprawiły, że Dan i Mark zasłynęli jako właściciele „Piekarenki pod Trzema Psami”, w której można kupić smakołyki dla czworonogów. To Gracie wyrwała ich z marazmu, przywróciła radość życia i udowodniła, że chcieć znaczy móc. To dzięki niej Dan i Mark zasiadali na kanapach w programach Oprah Winfrey i David’a Letterman’a.

„Wspaniała Gracie” to wzruszająca i pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni ludzi i psów. Wszyscy wielbiciele zwierząt z pewnością będą oczarowani. Może Gracie nie zachwyciła mnie tak jak kiedyś Marley, ale historia tej niezwykłej suczki napełniła mnie ciepłem i optymizmem. W końcu doskonale rozumiem Dana i Marka, bo sama mam słabość do mojego kosmatego szczęścia na czterech łapkach.

Naprawdę cudowna książka, napisana prostym i dowcipnym językiem. Doskonale oddaje emocje autora i pokazuje jak wspaniała może być więź łącząca psa i człowieka. Gracie to albinotyczna suczka rasy dog niemiecki z błękitnymi oczami, głucha i niedowidząca na jedno oko. Autor ratuje ją przed uśpieniem, ale nie spodziewa się jak bardzo mała, ośmiotygodniowa dożyca odmieni jego życie. Dzięki Gracie Mark Beckloff i Dan Dye wpadli na pomysł założenia słynnej ,, Piekarenki pod Trzema Psami", odnaleźli w życiu cel i pasję. Od pierwszych stron polubiłam sympatyczną Gracie, a wiele fragmentów o niej czytałam z szerokim uśmiechem na twarzy. Książka uświadomiła mi, że nie wyobrażam sobie życia bez czworonożnego przyjaciela i to, że powinnam bardziej docenić tę wyjątkową przyjaźń. Myślę, że każdy prawdziwy psiarz powiniem sięgnąć po ,, Wspaniałą Gracie".

Bardzo przyjemna, urocza, niesamowicie ciepła książka o wspaniałych czworonogach. Mimo mojego doświadczenia w czytaniu 'psich książek' - to kolejna mnie bardzo zauroczyła. Trafia do ulubionych :)

Wspaniała opowieść, która pokazuje nam, że każde stworzenie, niezaleznie od tego jakie sie urodziło, może być wspaniałym przyjacielem.

Piękna, ciepła powieść o przyjaźni między człowiekiem i psem. Napisana lekko i z humorem. Przy zakończeniu nie da się nie wzruszyć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich psiarzy :). Polecam.

Książka wywołująca zarówno łzy spowodowane śmiechem jak i wzruszeniem. Niezwykła opowieść o tym jak pies potrafi "zmienić życie człowieka" oraz nadać mu sens i TEN kierunek :) Polecam, polecam, polecam!!!

Obowiązkowa lektura dla posiadaczy doga :). Pełna humoru i uczuć opowieść o wspaniałej przyjaźni.

• O zwierzętach
  • Psy