Wspaniała Gracie

Wydawnictwo: Galaktyka
Amazing Gracie
978-83-7579-046-7
pies, humor, nadzieja, ciepło

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gracie- pełna energii ośmiotygodniowa biała suczka doga niemieckiego- nie słyszała, niedowidziała na jedno oko i była słabego zdrowia. Ale cechował ja silny, niezłomny charakter, który już wkrótce miał wpłynąć na zmianę naszego podejścia do życia na nasze kariery i losy. Dzięki niej uwierzyliśmy w siebie. To opowieść o suczce, która pojawiła się na świecie na straconej pozycji, ale nie poddała się przeciwnościom losu i dzięki wspaniałej, radosnej osobowości zmieniła życie dwóch facetów, przekonanych, że to oni wyciągnęli do niej pomocną dłoń.

Marta | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Dan był sfrustrowanym i niezadowolonym z życia facetem. Jego fatalne samopoczucie pogorszyła jeszcze śmierć ukochanego psa. Razem z najlepszym przyjacielem Markiem marzyli o własnym biznesie, który pozwoliłby im wreszcie robić w życiu coś fajnego. Cóż z tego, że głowa Dana pełna była marzeń, skoro obolałe serce przepełniała pustka. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy w jego życiu pojawiła się Gracie.

Gracie była rozkoszną, białą i puchatą kuleczką. Problem w tym, że miała problemy ze zdrowiem, niedowidziała i nie słyszała, a przecież nikt nie zechce głuchego psa. Szczeniaka trzeba było uśpić. Ale nagle w życiu małej suczki zjawił się Dan, który tak jak Gracie bardzo potrzebował miłości. Nie trudno zgadnąć, że wystarczyła jedna wymiana ludzkich i psich spojrzeń, żeby życie bohaterów uległo całkowitej zmianie. Gracie rosła jak na drożdżach i z małej kuleczki szybko zmieniła się w psisko wielkości kuca (dogi niemieckie tak już mają). Suczka nie chciała jeść, więc Dan i Mark (jego...

Kamelinium Apogeum | 2010-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

To miała byc kolejna powieśc o psie. O niezwykłym psie. I jak zwykle ta "kolejna" oczarowała mnie. Popadłam w zauroczenie..
Kocham zwierzęta. Psy darzę szczególnym uczuciem (ze względów osobistych) a na opowieść przeniosła mnie w świat gdzie psi uśmiech i proszące spojrzenie może spełnić marzenia!!!
książka jest pamiętnikiem właściciela potężnej dożycy-Gracie!! Poznajemy ją jako szczenię odrzucone od stada gdyż była albinosem, na dodatek głuchym. Wychudzona i wyobcowana znalazła Pana w postaci mężczyzny którego życie stoi w martwym punkcie...
i nagle, wszystko zaczyna się zmieniać! A potrzebne do tego było tylko odrobina miłości..
Ciepła, wzruszająca...
Ktoś napisał: "czytając O Gracie płakałam jak bóbr". No cóż, doskonale wiem co miał na myśli bo sama wylałam za Gracie tysiące łez w poduszkę..
takie opowieści nigdy nie przestaną mnie wzruszać.. Są to dla mnie pozycje obowiązkowe ze względu na mój sentymentalizm.. Więc jak mam nie oceniać ich emocjonalnie?:)

Eila | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Naprawdę cudowna książka, napisana prostym i dowcipnym językiem. Doskonale oddaje emocje autora i pokazuje jak wspaniała może być więź łącząca psa i człowieka. Gracie to albinotyczna suczka rasy dog niemiecki z błękitnymi oczami, głucha i niedowidząca na jedno oko. Autor ratuje ją przed uśpieniem, ale nie spodziewa się jak bardzo mała, ośmiotygodniowa dożyca odmieni jego życie. Dzięki Gracie Mark Beckloff i Dan Dye wpadli na pomysł założenia słynnej ,, Piekarenki pod Trzema Psami", odnaleźli w życiu cel i pasję. Od pierwszych stron polubiłam sympatyczną Gracie, a wiele fragmentów o niej czytałam z szerokim uśmiechem na twarzy. Książka uświadomiła mi, że nie wyobrażam sobie życia bez czworonożnego przyjaciela i to, że powinnam bardziej docenić tę wyjątkową przyjaźń. Myślę, że każdy prawdziwy psiarz powiniem sięgnąć po ,, Wspaniałą Gracie".

Ola | 2015-02-28
Na półkach: Z biblioteki, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2015

Piękna, ciepła powieść o przyjaźni między człowiekiem i psem. Napisana lekko i z humorem. Przy zakończeniu nie da się nie wzruszyć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich psiarzy :). Polecam.

Muminka | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Dan boryka się z życiem po starcie ukochanej suczki Blue. Tymczasem jego przyjaciółka Anna bierze sobie słodkiego psiaka, szczeniaka doga i nazywa go Merlin. Choć Dan mieszka z kolegą i 2 psami, dalmatynką i , brakuje mu towarzystwa. Sfrustrowany pracą, niskimi dochodami, brakiem perspektyw potrzebuje czyjegoś wsparcia. gdy odwiedza hodowlę dogów i poznaje siostrę Merlina, ta z miejsca zdobywa jego serce. Nie liczy się fakt że jest ostatni z miotu i cierpi na wrodzoną głuchotę. Nadaje jej imię Gracie, ale pierwsze spotkania ze starszymi siostrami pokazują, że walki o hierarchię są bardzo zażarte i nie wiadomo, czy trzy suczki ze sobą wytrzymają. Dan zaczyna uczyć Gracie języka migowego, i wkrótce reaguje ona na kilka podstawowych komend. Suczka wprowadza w jego życie dużo radości jest zwierzęciem bardzo empatycznym. Niestety ma wydelikacone podniebienie i zdecydowanie za mało je by być zdrową. Dla swojej anorektyczki autor opracowuje przepis na ciasteczka owsiane i już pierwsza...

| 2011-10-21
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Na książkę sama nie wiem jak wpadłam, jednak zaciekawiła mnie, ponieważ lubię takie książki o psach, które najczęściej piszą ich właściciele i są oparte na faktach. Są one często bardzo wzruszające i takie, że zazwyczaj zdążymy pokochać głównego bohatera, który jest psem i razem z nim przeżywamy różne ciekawe historie i wydarzenia.
Na okładce książki jest Gracie. Ogółem moim zdaniem okładka jest nawet ładna. Czcionka jest przyjemna i do tego w książce występują śmieszne obrazki, a także można tam znaleźć prawdziwe zdjęcia Gracie.
"Wspaniała Gracie' opowiada o pewnym psie- dogu niemieckim, który jest ślepy i głuchy. Jednak Dan Dye przygarnia suczkę, przez co zmienia się całe jego życie. Gracie pomogła mu we wszystkim. To dzięki niej otworzył sklep z ciastkami dla psów, dzięki któremu zyskał ogromną sławę. Ale oprócz tego Gracie pomogła mu uwierzyć w siebie, ponieważ mimo, że nie była doskonałym psem, to miała niezwykły charakter.
Narratorem w książce jest Dan- właściciel...

really | 2012-08-21

Książka jest o suczce doga niemieckiego, Gracie która nie słyszała, niedowidziała na jedno oko i była ogólnie słabego zdrowia. Ale cechował ją silny charakter, który wpłyną na zmianę jej właścicieli. Na ich kariery, życie i losy. To opowieść o psie, który pojawił się na świecie na straconej pozycji, ale nie poddał się przeciwnościom losu i dzięki wspaniałej, radosnej osobowości zmienił życie dwóch facetów, przekonanych, że to oni wyciągnęli do niego pomocną dłoń.
To zabawna, świetnie napisana książka, która utwierdza nas w przekonaniu, że warto mieć czworonożnego przyjaciela. Gracie, bohaterka tej książki mimo tego, że była chora nie poddała się nigdy. Miała tyle chęci do życia, energii. To właśnie kocham w psach. Żyją chwilą. Nie wspominają tego co było, tylko cieszą się z tego co jest. Każda mała sekunda szczęścia jest ważna. Dlatego lubię takie książki. Po których przeczytaniu mam ochotę przytulić mojego psiaka i wziąć go na spacer co właśnie mam dziś w planach.

ciemnaczekolada | 2012-10-28

Tą książką nie zmieniłam swoich poglądów o psach - gdyż już utemperowane je mam. Tą książką nie oczarowałam się zwierzętami - gdyż oczarowały mnie one ponad 15 lat temu. Podczas czytanie nie popłynęła ani jedna łza - wylało się morze łez. To książka, która pokazuje, że istota o dwóch łapach świetnie dogada się z tą z czterema. To książka dzięki, której jeszcze bardziej pokochacie futrzaki, ale i ludzi. Otwiera umysł, serce i ... oczy! (*przy czytaniu polecam podjadanie ciastek - wyjaśnienie w książce ;-))

Kobieta | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Książka pt: ,, Wspaniała Gracie " przedstawia cudowną historię Człowieka z ukochanym Psem. Do końca życia Gracie jest wierna swojemu Panu. Jest to wzruszająca książka , która pokazuje jak cudownym stworzeniem jest Pies. Mam nadzieje , że niektórzy zmienią nastawienie do psiaków. Ja mam 10 letniego Kundelka , którego kocham nad życie ! Jest moim najlepszym przyjacielem ... :) Nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt !...

Pamiętajmy : ,, Pies złamie Ci serce , gdy Jego własne przestanie bić " !

Aluśśka | 2016-06-14
Przeczytana: 20 marca 2013

Książka wywołująca zarówno łzy spowodowane śmiechem jak i wzruszeniem. Niezwykła opowieść o tym jak pies potrafi "zmienić życie człowieka" oraz nadać mu sens i TEN kierunek :) Polecam, polecam, polecam!!!