Okiem psa. Bestsellerowy poradnik psiej psychologii

Okładka książki Okiem psa. Bestsellerowy poradnik psiej psychologii John Fisher
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
2015-03-31
1994-01-01
Małgorzata Caprari

Okładka książki Hiszpania. Część zachodnia. Praktyczny przewodnik Jules Brown, Mark Ellingham, John Fisher, Graham Kenyon
Hiszpania. Czę... Jules Brown, Mark E...

Bardzo dobra pozycja, opisująca psychologię psów. Dzięki niej możemy dowiedzieć się jak podejść do wyboru rasy psa oraz jak podejść do wychowania, podejścia oraz wielu innych sytuacji w życiu psa. Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na zwierzaczka. Polecam

Nie mam pojęcia jakie jest to wydanie bo czytałam stare wydanie. Ogólnie książka mi się podobała, ale czytałam ją parę lat temu. Teraz znowu postanowiłam tę książkę przeczytać i stwierdziłam, że nie jest to najlepsza książka. Co pewnie zauważył sam autor, który zamieścił nowe wydanie.

[STARE WYDANIE]
Wartościowa, aczkolwiek troszkę już przestarzała książka. Radziłabym przeczytać ją tylko tym, którzy mają już podstawy jeśli chodzi o psią wiedzę. W latach świetności z pewnością była przełomowa, a dyski treningowe Fishera nadal cieszą się niemałą sławą :). Sam autor pisze w sposób niezwykle przystępny, rzucając co jakiś czas żartami, wzbudzając sympatię czytelnika. Polecam dla psiarzy!

[STARE WYDANIE]

Zaznaczam, że czytałem nowe wydanie, być może stare jest lepsze. Spodziewałem się czegoś więcej, mało konkretów i dziwne wątki jak homeopatia dla psów...

Sztuczka z magicznym dyskiem jest fenomenalna, to był nasz jedyny ratunek. Bez tego nie wiem, co by było, chyba musiałabym oddać tego psa. A tak udało się go wyprowadzić na całkiem porządnego i grzecznego pieska. Za to jestem stokrotnie wdzięczna autorowi.

Bardzo pomocna książka, sporo rozjaśnia w głowie w kwestii wychowania psa. Teraz czas na praktykę 🙊

Ciekawa książka i dość rewolucyjna jak na lata 90. Ogromny plus to zalecanie przez autora nieagresywnych metod wychowawczych. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić jest zalecanie leków homeopatycznych, ale zgadzam się z autorem, że jak już wszystkie inne metody zawiodą - nie za szkodzi spróbować. Efekt placebo działa, co w przeciwieństwie do leków homeopatycznych, jest udowodnione naukowo.

Książa wybitna. W sposób przejrzysty i z humor autor przekazuje nam podstawy wychowania psa oraz psychologii naszych psich przyjaciół. Literatura obowiązkowa dla wszystkich chcących zrozumieć psy.

Krótka ale ciekawa i poruszająca szereg ważnych kwestii książka. Różne mity i błędy popełniane przez ludzi, jeśli idzie o wychowanie psa. Rola odpowiedniej diety i jej wpływ na owo zachowanie, czy nawet nieco już bardziej konkretnie, o różnych rodzajach karmy, co powinny, a czego często nie zawierają i wiele innych użytecznych, praktycznych porad i informacji. Do tego przystępnie napisana, świetny początek dla ludzi zainteresowanych tematem, chcących dowiedzieć nieco więcej o swych podopiecznych, ich zachowaniach, i właściwej nad nimi opiece. Jedyny minus jak dla mnie - ze względu na rozmiary, objętość powiedzmy, i liczbę poruszonych tematów - z konieczności niejako, większość z nich omówionych jest w dość podstawowym zakresie, czyli mówiąc krótko - dość krótko. Poza tym jednak bardzo fajna książka, polecam.

Można się z niej dużo dowiedzieć jak zrozumieć swojego pupila. Jedyna książka o wychowaniu psa jaka przeczytałem ale myślę że istnieją ciekawsze i bardziej pouczające.

• Psy
  • Zwierzęta