Zapomniany język psów

Okładka książki Zapomniany język psów Jan Fennel
Okładka książki Zapomniany język psów
Jan Fennel Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
Galaktyka
2001-01-01
2001-01-01
pies psy

Książkę można by skrócić o połowę, wiele wątków się powtarza. Miałam wrazenie, że w większości przypadków metodą jest ignorowanie psa aby pokazać mu, że to my decydujemy i przewodzimy stadu. Niektóre zachowania psa zostają ciekawie wyjaśnione. Czyta się szybko.

Ta książka pomogła mi z wyjątkowo trudnym psem. Zrozumiałem wiele aspektów, w relacji z czworonogiem.

'Zapomniany język psów' - książka, która pozwala zrozumieć psią psychikę, a także uświadomia, że komunikacja z psem przebiega trochę inaczej niż nam się wydaje. Bez wątpienia, zawiera wiele cennych i trafnych konkluzji. Warto jednak nadmienić, iż niektóre metody stosowane przez autorkę są nieco przestarzałe i kontrowersyjne. Ja również nie ze wszystkim sie tutaj zgadzam. Niemniej, jeżeli ktoś potrafi filtrować informacje, śmiało może po nią sięgnąć.

Książka pozwala lepiej zrozumieć język psów, wpłynąć na trudne zachowania swojego psa. Stać się jego przewodnikiem. Poprawić relację pies-człowiek.

Każdy pies jest inny, jednak dobrze ułożony każdy jest cudownym, wiernym przyjacielem.
Poradnik Jan Fennell pokazuje jaką rolę powinien mieć pies w stadzie, którym jest rodzina. Stosowane metody pracy z psem pomagają właścicielowi zrozumieć przyczynę pewnych zachowań. Proste 4 kroki zmieniają przywództwo w stadzie i poprawiają jakość wspólnego życia pod jednym dachem.
Książka zawiera wiele konkretnych przykładów zachowań zwierząt oraz opisuje sposób radzenia sobie z nimi.

Tak niska ocena średnia, tylko potwierdza wciąż niską świadomość właścicieli w temacie życia z psem...
Książka jest absolutnym must read jeśli zależy Ci na zdrowych relacjach z psem. Wszystkie opisane w niej mechanizmy, my stosowaliśmy od dawna. Nas nauczył ich behawiorysta. Dzięki temu mamy psa z którym życie jest przyjemnością (a ma w sobie beaglową energię, która mogła z niego zrobić utrapienie). To są w tym samym momencie rzeczy łatwe i trudne, a problematyka jest dość złożona. Dobrze jest znać myśl przewodnią na jakiej opiera się metoda z tej książki, bo to wiele ułatwia. W książce zlozony problem jest przedstawiony w formie łatwych i prostych tricków, które każdy może stosować.
I ONE DZIAŁAJĄ! Tylko trzeba je znać, rozumieć i mieć w sobie moc aby je stosować.

Sama książka faktycznie mogła by być krótsza, bo ma sporo powtórek tematu w przykładach podobnych do siebie. Ale jest napisana fajnym piórem.

METODY Z KSIĄŻKI DZIAŁAJĄ. Dobrze jest jednak też rozumieć całe założenie zawartej tam filozofii. Negatywnych opinie na tym portalu, na temat książki, wspominają o teorii dominacji. Niestety te osoby raczej nie zrozumiały przesłania tej książki, bo tylko na pozór ona do niej nawiązuje.

Z tego typu książkami=poradnikami jest taki problem, że wszystkie są napisane wg jakiegoś schematu - w zależności od tego czego poradnik dotyczy, w każdym z nich temat jest powtarzany i wałkowany non stop to samo; ciekawa jestem czym to jest spowodowane - tym że autor ma w sumie mało do powiedzenia i książka wyszłaby za cienka?
Ja osobiście czuję się jak na praniu mózgu i nie zdarzyło mi się jeszcze przeczytać taki poradnik od deski do deski.

Ten poradnik to książka o psach - interpretacja zachowań psów w różnych sytuacjach (czyli sposób porozumiewania się psów) w taki sposób abyśmy my - ludzie mogli choć trochę zrozumieć świat tych zwierząt.

Dowiedziałam się co chciałam i książkę odkładam na półkę ale na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę!

POLECAM!!!

Ja osobiście czuję się jak na praniu mózgu i...

Książka, którą kupiłam w akcie rozpaczy, mając szalone kłopoty w związku z nieposłuszeństwem posiadanego wówczas psa. Owczarek belgijski, kilkuletni, zupełnie bez psiej kindersztuby, umiejący wykonać polecenie "siad" i wiedzący, jak ma na imię - czyli wołany wiedział, że powinien przyjść, ale nie uważał, że musi.... my byliśmy jego trzecim domem.
Wcześniej miałam tylko jednego psa, którego wychowałam od szczeniaka i nie narzekałam - natomiast tu poniosłam porażkę. Internet wtedy był w powijakach, komputera w domu nie było. Dostępu do trenera psów nie miałam. Zostały książki. Kupiłam własnie tę i mogę powiedzieć tak: przeczytałam, a raczej pochłonęłam w jeden dzień, nastepnego dnia zastosowałam to co wyczytałam i od kolejnego dnia 80% problemów z psem odpłynęła w siną dal ...
Nie mam już psa, ale gdziekolwiek przy kontaktach z psem zachowuję się zgodnie z opisanymi przez Ian Fennel zasadami wszystko jest w porządku. A jestem osobą bojącą się psów...
Za tę książkę jestem autorce bardzo wdzięczna i polecam każdemu, kto chce poznać psią naturę, zrozumieć czym się kierują psy i, ewentualnie, zlikwidować problemy jakie stwarza własny pies ...

Wcześniej miałam tylko...

Sięgnęłam po tę książkę pod wpływem mojego psa, w akcie desperacji. Często zachowywał się nagannie i nie rozumiałam dlaczego, skoro daję mu tyle miłości.
Autorka przedstawia tutaj swoją metodę wychowywania psa, daje wiele cennych wskazówek. Stara się przedstawić jak psy nas postrzegają, jak my powinniśmy się zachowywać w stosunku do nich aby otrzymywały odpowiednie sygnały i przede wszystkim żeby były szczęśliwe.
Na chwilę obecną ciężko jest mi stwierdzić czy są skuteczne, wprowadzam je w życie i testuję, jestem dobrej myśli. Książka otworzyła mi oczy i pokazała, że pomimo mojej miłości do psa źle go wychowałam, przejął rolę przewodnika stada.
Oceniając samą książkę – jest napisana w dosyć przystępny dla każdego sposób, jednak przez przedstawienie licznych historii różnych psów jest bardzo rozwleczona, założenia metody autorki można przedstawić w kilku punktach. Przebicie się do najważniejszych informacji spośród 200 stron nie było łatwe, oczekiwałam więcej konkretów. Polecam właścicielom psów, zmienia punkt widzenia.

Bardzo, bardzo słaba ksiązka... Bazuje na teorii dominacji Fishera, z której sam autor się wycofał. W kółko powtarzana jedna teoria i kilka wzorców, wg których należy się zachowywać + historia życia autorki. Nie dość, że nic nie wnosi, to jeszcze jest potwornie nudna.

• Psy
  • Poradniki
  • Kynologia
  • Zwierzęta

Dodaj cytat z książki Zapomniany język psów