Zapomniany język psów

Wydawnictwo: Galaktyka
pies, psy
flora i fauna

W swojej książce autorka opisuje tragiczną śmierć jej własnego psa, która kazała jej szukać alternatywnej metody do powszechnie stosowanej technikiwymuszania posłuszeństwa Kierując się przede wszystkim zrozumieniem języka, opracowała własną metodę rozwiązywania problemów pojawiających się często miedzy psem i jego opiekunami.Jej książka jest wyjątkowym poradnikiem, który z pewnością zafascynuje wszystkich właścicieli i sympatyków psów.

Sanderka1985 | 2013-03-13
Przeczytana: 26 kwietnia 2010

Książka Jan Fennell była moją "biblią" i uczyła jak postępować z moim przygarniętym przyjacielem. Tak się złożyło, że przygarnęłam młodą (ok. 8 miesięczną) suczę husky, która miała zostać oddana do schroniska. Był to mój pierwszy kontakt z tą rasą. Wcześniej cos czytałam ale bez głębszego zapoznawania się z mentalnością takiego psa. I wyszło szydło z worka. Piesek był kochany, ale zupełnie nie ułożony, nie słuchał sie, uciekał, generalnie robił co chciał. Mój przyjaciel polecił mi lekturę tej książki i tak to się zaczęło... Po kilku miesiącach pracy nad pieskiem, podążając za wskazówkami autorki, osiągnęłam niewiarygodny sukces. Tylko właściciel Huskiego potrafi docenić czym jest możliwość spuszczenia tego psa ze smyczy na niezagrodzonym terenie i w dodatku pies cały czas się słucha. Polecam zarówno posiadaczom huskich, jak i innych kochanych, acz często uciążliwych czworonożnych przyjaciół.

Ewa | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Książkę polecam każdemu właścicielowi psa! Uważam, że wszyscy powinni zapoznać się z językiem psów, chcąc posiadać jednego z nich. Jan Fennell i jej metoda powinna być znana każdemu, od początku życia, aby nie popełniać błędów w układaniu i wychowywaniu psów. Dla mnie (zainteresowanej taką tematyką), przyszłej behawiorystce, jest to bardzo cenna książka i zabieram się za drugą część - 'Zapomniany język psów w praktyce', oczekując, że jeszcze więcej się nauczę. Ps. Dodam, że metoda Amichien Bonding działa :) POLECAM!!!

Łukasz | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

ciekawa książka opowiadająca o zachowaniu wobec psów. krótka opinia bo jestem w bibliotece szkolnej .

Nala | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Od jakiego czasu pracuje z psami, a samym behawioryzmem i tresurą interesuje się od kilku lat, przeczytałam parę opinii do tej książce i nie uważam, aby ta książka była nieaktualna. Nikt nie powiedział, że psy są i w 100% zachowują się jak wilki ale że kierują nimi podobne instynkty. Jestem całkowicie przekonana o słuszności metod polegających na ustawieniu przewodnictwa w "stadzie" - rodzinie, grupie ludzi w której żyję pies. Sama miałam wiele problemów ze swoim pierwszym psem, stąd też moje zainteresowanie tym zawodem i późniejsze wcielenie go w życie, gdyż inne metody nie dawały żadnych rezultatów, a sposób w jaki proponuje Jan Fennel czy Cesar Milan są skuteczne i skutki widoczne niemal natychmiast. Nie mówię, że badania obalające "mitu" że pies zachowuje się jak wilk nie są prawdziwe, bo trzeba przede wszystkim dostrzec o co w tym wszystkim chodzi. Moim zdaniem najłatwiej ocenić sposób takiej pracy jest po przez obserwacje psów na których stosujemy tą metodę - wyniki są...

akonopka | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Książka średnia, metoda przedstawiona przez autorkę - w trakcie testów :)

Recenzja:

asnna | 2011-04-12

Książka jest dobra, ale - niestety - już nieaktualna. Nowe badania obalają mit właściciela-przewodnika stada i obserwacji zachowań wilków.

pinezka | 2014-01-18
Przeczytana: 19 stycznia 2014

To moja pierwsza książka przeczytana o psach więc nie mogę się wypowiedzieć, czy przekazuje nieaktualną wiedzę odnośnie wychowania zwierzaka. Pierwsza połowa książki wciągająca, natomiast druga już zawierała bardzo dużo podobnych historii opisanych na początku. Ciągnęła mi się strasznie. Czasami autorka przesadzała w wyrażaniu uczuć. Generalnie fajna, jak dla osoby, która zaczyna przygodę z psią literaturą :)

Paweł Lipiec | 2010-02-07

Dobra pozycja dla początkujących psiarzy - tych bardziej doświadczonych będą irytować przestarzałe już lekko teorie. Jednak na początek świetna książka, która uświadomi każdemu, że komunikacja z psem przebiega inaczej niż nam się wydaje.

liducha | 2014-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dla mnie to książka rewelacyjna. Napisana prosto, zrozumiale. Czyta się ja z wielkim zaciekawieniem, a wszystkie zapisane tam metody są bardzo logiczne. teraz będę je wprowadzać w życie ponieważ od 2 tygodni mam w domu szczeniaka czekoladowego labradora. Życzcie mi powodzenia.

driada62 | 2015-10-20

Bardzo dobra książka. Może niektóre metody kontrowersyjne, ale z drugiej strony wiele fajnych i cennych konkluzji. Jeśli ktoś potrafi filtrować informacje to polecam, bo naprawdę warto mimo, że jak wspomniałam nie z wszystkim się zgadzam. Aczkolwiek i tak inspirujaca :)