balsam, dla, duszy, miłośnika, koni, opowiadania
Barbara

Uważasz, że dzień św. Huberta to najważniejszy dzień w roku. W lodówce zawsze masz marchewki, jabłka i kostki cukru. Wolisz zapach stajni od wody kolońskiej. Przystrajasz fryzurę źdźbłami słomy. Przyglądasz się każdemu kawałkowi linki, zastanawiając się, czy nadaje się na uwiąz. Wydajesz więcej na podkowy niż na buty. Twój ulubiony strój jest ze skóry, a do niego masz bat i ostrogi. Z...

Uważasz, że dzień św. Huberta to najważniejszy dzień w roku.
W lodówce zawsze masz marchewki, jabłka i kostki cukru.
Wolisz zapach stajni od wody kolońskiej.
Przystrajasz fryzurę źdźbłami słomy.
Wydajesz więcej na podkowy niż na buty.
Twój ulubiony strój jest ze skóry, a do niego masz bat i ostrogi.
Z koniem rozmawiasz więcej niż z mężem/żoną.

Jeśli takie myśli są ci bliskie, ta książka jest dla ciebie! Nawet jeżeli podziwiasz konie tylko z daleka, na pewno spodobają ci się opowieści osób, które chcą w ten sposób okazać przywiązanie swoim czworonożnym przyjaciołom. Sprezentuj egzemplarz Balsamu dla duszy miłośnika koni osobie, która nie może żyć bez koni. Zapewniamy, że bardzo szybko nabierzecie ochoty na kolejną końską dawkę takich historii!

Czytelnick | 2012-10-31

Tylko dlaczego taka droga?

Carmelek | 2013-12-15

„Balsam dla duszy miłośników koni" jest zbiorem opowiadań różnych autorów. Składa się z siedmiu tematycznych działów, a w każdym z nich znajdziemy wyjątkowe opowiadania. Raz przeczytamy o niesamowitej więzi, jaka może istnieć między koniem, a człowiekiem, dowiemy się nieco o kłopotach związanych z posiadaniem czworonożnego przyjaciela lub wsiądziemy w dżokejskie siodło wraz z bohaterami.
Każde opowiadanie wzrusza, przywraca wspomnienia, bawi lub sprawia, że po policzkach płyną nam łzy. Książka ma za zadanie wzbudzić w czytelniku emocje - i „Balsam dla duszy.." się z niego wywiązuje. Płakałam razem z bohaterami, lecz nie zabrakło także porządnej dawki śmiechu. Tak, jak każdy zbiór: ma opowiadania ciekawsze i mniej ciekawe, jednak zdecydowaną większość czyta się bardzo dobrze. Będzie szczególną pozycją na półce koniarza, może też sprawić, że ktoś, dotąd niezainteresowany jeździectwem, zapragnie przeżyć wspaniałą przygodę z końmi i odkryje w sobie nową pasję. „Balsam dla duszy..."...

Tiamat | 2011-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Konie
Przeczytana: 18 listopada 2011

Od razu ostrzegę, że książka ma bardzo specyficzny styl - składa się z krótkich nie związanych ze sobą opowiadań na temat koni.

Ogólnie przyjemna książka, opowiada o relacjach między końmi a ludźmi, przyjaźniach, ale także o życiu i śmierci, współczuciu i tym podobnych.
O narodzinach, zdziczałych koniach kochających wolność, czy koniach które samym swoim istnieniem naprowadziły ludzi na dobrą drogę życia.

Myślę, że warto przeczytać, z jednym zastrzeżeniem - trzeba lubić konie (co nie jest trudne) lub wariować za nimi, wtedy jest idealna.

książek: 1968

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wzruszenie i łzy. Uśmiech i łzy. To dwa duety które towarzyszą mi przy czytaniu książek z serii "Balsamy dla Duszy..."
Każda ma w sobie magię,ale też codzienność. Smutne historie i zabawne perypetie. Po prostu... Balsam dla duszy ;)

Kanakuji | 2014-09-03
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Książka bardzo mnie wciągnęła, po każdej przeczytanej historii coraz bardziej pragnęłam znaleźć się w stajnie obok moich ulubieńców. Książka uświadamia jak bardzo mądrymi stworzeniami są konie, poza tym tak niezwykle uczuciowe. Muszę przyznać, że na około 3 historiach, wzruszyłam się. Podobały mi się te, które opisywały wyjątkowe więzi, chociaż wszystkie historie wciągały, co sprawiło, że książkę się bardzo szybko czytało.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej balsamów dla duszy (łatwo dostępnych), w każdym z nich są cudowne historie, które z przyjemnością się czyta.

Polecam i życzę miłej lektury,
Kanakuji ;)

Paulina | 2012-04-11
Przeczytana: 11 listopada 2011

Niezwykle wzruszające opowiadania. Książka godna polecenia. Ja, jako ogromna miłośniczka koni pragnę ją polecić każdemu! ;)

Roquen | 2012-04-13
Na półkach: Konie, Posiadam, Przeczytane

Cudowny zbiór historii wzruszających, zabawnych, czasem smutnych, dających do myślenia. Po prostu balsam dla duszy! :)

Ukazuje to czego wielu po prostu nie rozumie-że zwierzęta też czują,rozumieją...

holdenka | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Głupoty
rozczytana1213 | 2014-03-09

Jeśli ktoś naprawdę kocha konie, to ta książka jest dla niego idealna.! są tam historie zabawne, ale i takie przy których płakałam :(