Ja albo mój pies. Czyli jak mieć idealnego psa

Tłumaczenie: Barbara Włodarek
Wydawnictwo: Filo
It’s Me or the Dog: How to Have the Perfect Pet
Victoria Stilwell, pies
flora i fauna
Pistacia

Victoria Stilwell to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych psich treserek, równie znana z odważnej postawy, jak i pełnych troski, skutecznych metod. Jej łatwe do zastosowania instrukcje pomagają właścicielom psów nie tylko wyszkolić swoje psy, ale i je zrozumieć. "Ja albo mój pies" przypomina właścicielom, że tresura nie polega na narzuceniu psu swojej woli, chodzi o dostarczeniu...

"Ja albo mój pies" przypomina właścicielom, że tresura nie polega na narzuceniu psu swojej woli, chodzi o dostarczeniu mu narzędzi, których potrzebuje, żeby żyć w świecie ludzi. Tematy to między innymi:
- Jak nauczyć szczeniaka czystości w domu?
- Ile ruchu potrzebuje pies twojej rasy?
- Dlaczego musisz być „głównym psem” w swoim domu?
- Jak powstrzymać swojego psa od podgryzania i gryzienia?
- Co zrobić, kiedy pies szczeka cały dzień, denerwując sąsiadów?
- Jak powstrzymać swojego ulubieńca przed skakaniem na gości?

...i wiele więcej. Metody Victorii są proste i nadają się dla każdego. Dokładnie wie, jak złagodzić granice i konsekwencje miłością i czułością. Victoria zna rozwiązania wszystkich psich problemów i pokaże wam, jak wprowadzić je w życie. Niezależnie od tego, czy stresujecie się z powodu nowego szczeniaka, czy tylko chcecie się dowiedzieć czegoś o swoim nowym przyjacielu, "Ja albo mój pies" ma wszystkie odpowiedzi, na które czekaliście.

[opis wydawcy]

lenuszka | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 lipca 2014

Co robi człowiek, kiedy dowiaduje się, że będzie właścicielem psa? – Ja zaczęłam od literatury. Chciałam się dowiedzieć jak postępować z psem, by wyrósł on na szczęśliwego, spokojnego i zrównoważonego zwierzaka. Poradnik p. Victorii przeczytałam od dechy do dechy i pomyślałam sobie – łatwizna, póki nie zaczęłam porady autorki wcielać w życie. Potrzeba dużo cierpliwości i wyrozumiałości, a z czasem zobaczymy zamierzone efekty.

„Ja albo mój pies” to obowiązkowa pozycja dla każdego właściciela psa, wiele w nim przydanych informacji nt. wychowywania i psiej psychologii.

tajgula | 2016-02-07
Na półkach: Posiadam, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2016

Książka idealna dla każdego kto jest nowicjuszem jeśli chodzi o psy. Taki ktoś dowie się na pewno wiele przydatnych rzeczy na ich temat. Pięknie wydana, posiada wiele świetnych zdjęć. Chociaż można się nieco przyczepić, że gdyby były one nieco mniejsze, można byłoby w książce zamieścić jeszcze więcej treści, która jest tu przecież najważniejsza. Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie z psami, to nie dowie się z tej książki niczego nowego. Może być ona za to dobrą powtórką i przypomnieniem sobie wszystkich podstawowych informacji na temat tego jak postępować z psami. Czy można mieć idealnego psa? No mój taki na pewno nie jest. Swoje za uszami ma ;) W końcu to jednak zwierzęta. Nie ludzie, nie żadne maszyny, które można dowolnie zaprogramować i będą chodzić jak w zegarku.

Jjolka | 2011-03-11
Przeczytana: 2011 rok

Wychowanie, tresura, wnikanie wgłąb psiej psychiki, ładne zdjęcia, troszkę informacji o samej pani Victorii jako wstęp. Oczywiście uczenie psa sztuczek nie przychodzi tak łatwo gdy się je widzi na ekranie, niestety. :) Cieszę się, że zakupiłam tą książkę.

Kamciax | 2015-01-03

Świetna książka, która szczegółowo pokazuje jak w pozytywny sposób można rozwiązać wiele problemów z psami oraz pomaga nam je zrozumieć. Autorka ma wiele podobnych opinii jak ja (np. na temat używania kolczatek czy obroży zaciskowych). Generalnie nie przepadam za publikacjami w których jest masę zdjęć i mniej tekstu, ale ta bardzo przypadła mi do gustu. Zdjęcia są piękne a i treść książki jasna i przejrzysta. Polecam!

Zosia | 2016-07-01
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Przeczytałam tę książkę już trzy razy i ciągle do niej wracam. Znajdujące się w niej wskazówki są proste i skuteczne. Jest to kompedium, którego przeczytanie da nam solidne podstawy wiedzy o zachowaniu i wychowaniu psów. Książka zawiera wiele studiów przypadków.

Alicja | 2010-09-17
Na półkach: Przeczytane, .:2010:.
Przeczytana: 17 września 2010

najlepsza dla początkujących psiarzy :)

przygodka | 2016-02-23

Ładne, poradnikowe wydanie, jednak gdyby nie zdjęcia książka byłaby znacząco "chudsza". Zawiera ciekawe porady, w większości jednak dla opiekunów szczeniaków, mało w niej informacji jak radzić sobie z dojrzałym psem, który sprawia problemy...

lukgottie | 2011-12-16
Przeczytana: 14 listopada 2011

Polecam. Wydaje mi się dużo lepsza niż Zaklinacz psów Cesara.

Ireth | 2016-12-07

Niestety w praktyce rady są mało przydatne

Vaidritto | 2016-08-15
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

dobra merytorycznie tylko przerost formy nad treścią jak dla mnie, za dużo zdjęć, za mało tekstu; teoria dominacji również na minus