Czego uczą nas konie

83-7278-043-9
konie, psychologia, metoda
flora i fauna
alien

Trzecia po Człowieku, który słucha koni i Shy Boy`u książka słynnego ujeżdżacza koni z Newady, który wzbudził powszechne uznanie swoją pozbawioną przemocy metodą ujarzmiania najdzikszych mustangów. Praca z końmi nauczyła Monty`ego Robertsa bardzo wiele - także tego, że metody postępowania ze zwierzętami dają się w pewnym stopniu przełożyć na stosunki z ludźmi. Książka obfituje w opisy spotkań z ludźmi, z których wynika zawsze coś ciekawego i pouczającego - traktując łagodnie dzikie i przestraszone konie, Monty Roberts pokazuje nam wszystkim, że przemoc nie jest nigdy dobrym wyjściem - ani w stosunku do zwierząt, ani do ludzi.

Samaneri | 2014-03-31
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Monty Roberts jest znany chyba rzez wszystkich koniarzy na całym świecie i nie trzeba go raczej nikomu przedstawiać. Niesamowicie doświadczony i mądry człowiek, ze wspaniałym podejściem do koni, który nie jeden człowiek może mu pozazdrościć. Monty w tej książce opisuje przeróżne problemy na jakie ludzie często natrafiają podczas pracy z końmi i nasuwa różne rozwiązania. Tłumaczy źródła niektórych zachowań i podpowiada jak i kiedy się zachować, by koń nas zrozumiał. Autor mówi głośne "nie" jakiejkolwiek przemocy, stawia na zrozumienie zwierząt, ich potrzeb, instynktu i zachowań. świetna książka dla tych, którzy szukają inspiracji do właściwiej pracy z końmi i podpowiedzi jak rozwiązywać problemy. Polecam dla każdego.

Viktoria Kusik | 2014-12-13

Świetna książka! Po jej przeczytaniu jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu że powrót do naturalnych metod szkolenia koni, jest jak najbardziej konieczny! Polecam ;)

Gola | 2016-11-23
Przeczytana: 2005 rok