Czego uczą nas konie

83-7278-043-9
konie, psychologia, metoda
flora i fauna
alien

Trzecia po Człowieku, który słucha koni i Shy Boy`u książka słynnego ujeżdżacza koni z Newady, który wzbudził powszechne uznanie swoją pozbawioną przemocy metodą ujarzmiania najdzikszych mustangów. Praca z końmi nauczyła Monty`ego Robertsa bardzo wiele - także tego, że metody postępowania ze zwierzętami dają się w pewnym stopniu przełożyć na stosunki z ludźmi. Książka obfituje w opisy spotkań z ludźmi, z których wynika zawsze coś ciekawego i pouczającego - traktując łagodnie dzikie i przestraszone konie, Monty Roberts pokazuje nam wszystkim, że przemoc nie jest nigdy dobrym wyjściem - ani w stosunku do zwierząt, ani do ludzi.

Nell | 2018-03-02

Niezwykle wartościowa książka. Autor opisuje swoje doświadczenia w pracy z końmi i własny nowatorski sposób ich oswajania i ujeżdżania. Podstawową zasadą, jaką wyznaje, jest współpraca ze zwierzęciem a nie dominacja. Nie jest to jednak książka głównie o koniach, a o tym jak można doświadczenia w pracy z końmi przełożyć na stosowanie określonych technik w pracy z ludźmi, by polepszyć między nimi współpracę. Monty Roberts nie przedstawia po prostu reguł, jakie rządzą jego sposobem współpracy z końmi i ludźmi, a raczej opisuje prawdziwe przypadki problemów zachodzących w relacjach między ludźmi, końmi, a nawet problemów z pracownikami pojawiających się w różnych znanych firmach. Monty opisuje sytuacje, z którymi miał styczność, osoby i firmy, którym pomógł i na tych przykładach ukazuje całkowicie pokojowy, pozbawiony agresji i nastawiony na współpracę sposób rozwiązywania problemów. Filozofia Monty'ego jest prosta i uniwersalna, a on sam potrafi ją zastosować w pracy z ludźmi, końmi,...

Samaneri | 2014-03-31
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Monty Roberts jest znany chyba rzez wszystkich koniarzy na całym świecie i nie trzeba go raczej nikomu przedstawiać. Niesamowicie doświadczony i mądry człowiek, ze wspaniałym podejściem do koni, który nie jeden człowiek może mu pozazdrościć. Monty w tej książce opisuje przeróżne problemy na jakie ludzie często natrafiają podczas pracy z końmi i nasuwa różne rozwiązania. Tłumaczy źródła niektórych zachowań i podpowiada jak i kiedy się zachować, by koń nas zrozumiał. Autor mówi głośne "nie" jakiejkolwiek przemocy, stawia na zrozumienie zwierząt, ich potrzeb, instynktu i zachowań. świetna książka dla tych, którzy szukają inspiracji do właściwiej pracy z końmi i podpowiedzi jak rozwiązywać problemy. Polecam dla każdego.

Viktoria Myga | 2014-12-13

Świetna książka! Po jej przeczytaniu jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu że powrót do naturalnych metod szkolenia koni, jest jak najbardziej konieczny! Polecam ;)

Szprota | 2017-04-10
Lidefona | 2017-02-17