Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.

Tłumaczenie: Mirosław Redlicki
Wydawnictwo: Galaktyka
For the Love of a Dog
flora i fauna
mozartiwieloryb

Patricia McConnell z talentem łączy w swej książce najnowsze odkrycia naukowe z osobistymi doświadczeniami, po to, aby jak najlepiej opisać życie emocjonalne psów. Dowiadujemy się, jak funkcjonuje psi umysł, jak lepiej zrozumieć te zwierzęta i jak z nimi współpracować. Stanley Coren, autor m.in. Jak rozmawiać z psem i Tajemnic psiego umysłu Psy są zdolne do intensywniejszego przeżywania...

Stanley Coren, autor m.in. Jak rozmawiać z psem i Tajemnic psiego umysłu

Psy są zdolne do intensywniejszego przeżywania emocji niż ludzie. Z pewnością zachowanie przerażonych psów czyni takie przypuszczenie całkowicie uprawnionym. Potrafią tez rozwiązywać problemy w sposób, który nie da się wytłumaczyć mechanicznymi reakcjami na bodźce środowiskowe. Pewien pies, imieniem Izzie, potrafił uniknąć pułapek na myszy – jego właściciel rozstawiał je wokół kanapy , by nie dopuścić do niej psa. Otóż Izzie brał w zęby prześcieradło, przeciągał je ostrożnie po pułapkach, aż się wszystkie zatrzasnęły, potem już spokojnie kładł się na kanapie, a prześcieradło układał sobie wygodnie pod głowa jako poduszkę. Możemy więc śmiało postawić tezę, że psy myślą i czują, a więc maja swoja osobowość.
Gdziekolwiek jestem, staram się obserwować psy. A właściwie nie tylko psy ale również ich właścicieli oraz ich relacje z podopieczymi. Żyją na świecie psy szczęśliwe, których opiekunowie znają i rozumieją potrzeby swoich podopiecznych. Wiele psów spotyka jednak przysłowiowy "psi los". Zakute w kagańce, szarpane na smyczach i kolczatkach, karcone krzykiem i biciem. W takich przypadkach właściciel nie umie, a często również nie chce, spojrzeć na świat oczami swojego czworonoga.
A wystarczy odrobina dobrej woli, aby zostać prawdziwym przyjacielem psa. Zrozumienie psich zachowań ułatwi nam książka Patricii McConnell "Z miłości do psa". To książka, która powinna być obowiązkową lekturą dla każdego, kto na co dzień pracuje z psami, a także dla każdego właściciela, któremu zależy na właściwych relacjach ze swoim pupilem.
Magdalena Madajczyk
Fundacja Dogtor

Sonia | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Bardzo dobra książka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych historii ,które tylko potwierdzają,że pies to istota myśląca, mająca emocje , swój charakter i osobowość a założenia te potwierdzone są przez własne doświadczenia autorki oraz co najważniejsze-najnowsze odkrycia naukowe. Momentami wzruszająca i na pewno skłaniająca do refleksji. Polecam tym osobom,którym zależy na poznaniu i zrozumieniu psich zachowań.

Patrycja | 2013-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Jest genialna, łączy naukę z miłością do psów. Podkreśla wyjątkowy charakter jednostki. Wspaniale udowadnia i opisuje umiejetność psów do odczuwania emocji, co popiera danymi naukowymi. Wzruszajaca jest tez jej głęboka miłość do psów, szczególnie do Luka

hemulen | 2015-09-28
Przeczytana: kwiecień 2015

Do tej książki na pewno będę wracać.

Podobnie jak "Drugi koniec smyczy" tłumaczy zachowanie czworonogów i uczy, jak z nimi postępować.

Obydwie pozycje zaliczam do kanonu psich lektur.

pmpawmil | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016