Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.

Okładka książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa. Patricia McConnell
Okładka książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.
Patricia McConnell Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
For the Love of a Dog
Galaktyka
2009-01-01
2009-01-01
Mirosław Redlicki
pies tresura psa psychologia zwierząt psychologia psa

Przydatna książka z dużą ilością informacji.
Czytałam też pierwszą część i ta jest czy fajnym uzupełnieniem poprzedniej.

Przydatna książka z dużą ilością informacji.
Czytałam też pierwszą część i ta jest czy fajnym uzupełnieniem poprzedniej.

Trudna w klasyfikacji, popularnonaukowa, poradnik, lekko biograficzna, powiastkowa. Bardzo fajnie zbalansowana książka o psach, relacjach.

Bardzo odpowiada mi pióro autorki. Ciekawie i z poczuciem humoru tłumaczy ona tajniki komunikacji z psami. Momentami uśmiałam się szczerze, ale i wzruszyłam niejednokrotnie. Dzięki lekturze łatwiej mi zrozumieć relację człowiek-pies. Sama posiadam pięciomiesięcznego szczeniaka i nie zawsze udaje nam się ‘dogadać’, ale pani Patricia McConnell ‘otworzyła mi oczy’ na potrzeby mojego czworonożnego przyjaciela. Nie przypuszczałam, że większość ‘utartych’ metod postępowania z psami jest tak dalece nietrafiona i stosowanie ich wywołuje wręcz odwrotne od zamierzonych wyniki. Naprawdę polecam przeczytać tę pozycję każdemu posiadaczowi czworonoga. Dowiedziałam się z niej wielu rzeczy o psach, ale jeszcze więcej chyba o sobie samej. W kolejce do przeczytania mam jeszcze jedną książkę tej autorki „Drugi koniec smyczy” i już nie mogę się doczekać lektury.

Fenomenalna, piękna, mądra! Daje maksa, bo wg mnie książki pani Mcconnell zaliczają się do czołówki najlepszych książek na rynku zajmujących się psią tematyką. Fachowa i przyjemna lektura obowiązkowa dla właścicieli psów i osób kochających zwierzęta. Jeśli masz kasę na tylko jedną pozycję traktującą o psach - wybierz właśnie tę. Nie masz kasy - pożycz, skseruj, ściągnij z internetu, cokolwiek - ale przeczytaj.

To mój podręcznik w codziennych kontaktach z psami. Podstawowa lektura dla każdego, kto chce się zająć pracą z tymi zwierzętami.

Do tej książki na pewno będę wracać.

Podobnie jak "Drugi koniec smyczy" tłumaczy zachowanie czworonogów i uczy, jak z nimi postępować.

Obydwie pozycje zaliczam do kanonu psich lektur.

Do tej książki na pewno będę wracać.

Obydwie pozycje zaliczam do kanonu psich lektur.

Bardzo dobra książka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych historii ,które tylko potwierdzają,że pies to istota myśląca, mająca emocje , swój charakter i osobowość a założenia te potwierdzone są przez własne doświadczenia autorki oraz co najważniejsze-najnowsze odkrycia naukowe. Momentami wzruszająca i na pewno skłaniająca do refleksji. Polecam tym osobom,którym zależy na poznaniu i zrozumieniu psich zachowań.

Jest genialna, łączy naukę z miłością do psów. Podkreśla wyjątkowy charakter jednostki. Wspaniale udowadnia i opisuje umiejetność psów do odczuwania emocji, co popiera danymi naukowymi. Wzruszajaca jest tez jej głęboka miłość do psów, szczególnie do Luka

• Psy
  • Zwierzęta
  • Kynologia
  • Pies

Dodaj cytat z książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.