Człowiek, który słucha koni

Okładka książki Człowiek, który słucha koni
Monty Roberts Wydawnictwo: Media Rodzina biografia, autobiografia, pamiętnik
83-85594-65-5
Jan Pyka
konie biografie psychologia

więcej Więcej

Sensacyjna biografia, po której sam masz ochotę zaczec od siebie wymagać i brać się do oboty, by to, co niemożliwe stało się rzeczywistością.

Świetna książka biograficzna, autor aż zaskakująco przyjemnie operuje piórem, mimo że temat wydaje się być całkiem zwyczajny to książka trzyma w napięciu, jestem koniarzem i oprócz samej biografii można się z niej wiele nauczyć o koniach, mimo to myślę ze z powodzeniem sprawdziłaby się również w rękach ludzi zupełnie nie związanych z jeździectwem.

Jeśli ktoś kocha konie, powinien przeczytać tę książkę. Niezwykle interesująca historia życia człowieka, który w całości poświęcił je tym zwierzętom i zrozumiał je jak mało kto. Chciałabym mieć takiego nauczyciela.

Empatia,wielkie słowo.Cierpliwość, wspaniała cecha.Miłość do zwierząt,oby takich ludzi było więcej.Fascynująca opowieść o życiu człowieka kochajacego konie,o zrozumieniu ich duszy,o indywidualnym podejsciu to kazdej osobowości,o właściwym odczytywaniu ich emocji, układanie bez użycia siły,osiągnięcie porozumienia.

Książka ze świetną ideą, ale nie przemawia do mnie ze względu na wykonanie. Tak jak sama historia poszukiwania sposobów na pracę z końmi bez przemocy jest piękna, tak w oparciu o naukową wiedzę jaką mamy dziś jest już po prostu nieaktualna - i autor sam również zaznacza, że jego wiedza pewnie się przeterminuje wraz z nowymi odkryciami. Monty wyciąga wnioski z obserwacji,...

Wspaniały człowiek, wspaniała książka, każdy koniarz powinien przeczytać obowiązkowo;) a zwłaszcza małe dziewczynki, które biją swoje "ukochane" koniki...

wspaniała, obowiązkowa lektura każdego koniarza :)

Jest w książce taki moment, gdy nauczyciel podważa plany życiowe młodego Monti'ego. I gdy jego mama się o tym dowiaduje mówi mniej więcej coś takiego "Nie nauczycielowi o tym sądzić czy coś jest wykonalne czy nie". Tacy właśnie powinni być rodzice. Bo gdy nauczyciele podważają nasze zdolności gdy rodzice staną po ich stonie młody człowiek jeszcze niewykształcony może łatwo...

Super książka o koniach, a tak naprawdę autentyczne wątki biograficzne z życia Mont'ego. Polecam koniarzom;)

Książka którą mam i do której powracam co jakiś czas, żeby sobie to i owo przypomnieć.
Pomocna dla osób, które zaczynają swoją przygodę z natural horsemanship.
Słowem - polecam :)

• Konie