Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Zaklinacz psów

Zaklinacz psów

Autor:
tłumaczenie
Robert Palusiński
Cesar's Way The Natural, Everyday Guide to Understanding & Correcting Common Dog Problems
wydawnictwo
Illuminatio
978-83-62746-02-2
pies - wychowanie
flora i fauna
typ
papier
Marta
7.28 (199 ocen i 40 opinii)

Opis książki

„Zaklinacz Psów” autorstwa Cesara Millana to niesamowita książka, która za oceanem pobiła już rekordy popularności, między innymi za sprawą programu National Geographic – Zaklinacz Psów. Dzięki niemu Cesar Millan, należący do grona jednego z najlepszych psich trenerów, uzyskał tytułowe miano Zaklinacza Psów. Książka Cesara jest przewodnikiem, który pomaga właścicielom psów zrozumieć potrzeby ich...

Książka Cesara jest przewodnikiem, który pomaga właścicielom psów zrozumieć potrzeby ich ukochanych zwierzaków. W książce Cesar wyjaśnia, że wychowanie psa opiera się na trzech elementach: ćwiczeniach, dyscyplinie i uczuciach (w takiej kolejności). „Zaklinacz Psów” to program treningowy dla właścicieli psów, który zawiera coś więcej niż tradycyjne techniki szkoleniowe. Książka ta uczy właścicieli, jak zmienić niechciane zachowanie psów poprzez lepsze zrozumienie swoich czworonożnych przyjaciół.

Cesar zapoznaje czytelników z podstawami psiej psychologii i zachowań. Dzieli się z nimi szczegółami najciekawszych przypadków, jakie spotkał na swojej drodze psiego trenera i pokazuje, jak naprawiać błędy w wychowaniu psa. Dzięki tej książce możesz spojrzeć na świat oczami swego psa i sprawić, aby między Toba a Twoim pupilem rozwinęła się przyjacielska relacja oparta na zrozumieniu jego zachowania i potrzeb.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Monika | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nie oglądam TV, więc do momentu sięgnięcia po tę książkę nie miałam pojęcia, kim jest Cesar Millan. Autor, czyli tytułowy "Zaklinacz psów" to osoba z całą pewnością bardzo wyjątkowa i kontrowersyjna. Książkę polecam ogromnie wszystkim właścicielom psów, jest naprawdę świetna i pozwala spojrzeć na nasze pupile zupełnie z innej perspektywy. Część rad i wskazówek Cesar'a zaczęliśmy już wdrażać w życie z naszą sunią Sonią. Działają, naprawdę działają!
Dałabym książce 10 gwiazdek, ale odejmuję jedną za pierwszą jej część, w której autor zamiast na psach skupia się na sobie. Rozumiem, że chciał opowiedzieć światu skąd się wzięła jego miłość do zwierząt, ale można było to zrobić znacznie krócej i treściwiej. To miała być książka o psach, nie o rozdmuchanym "ego" Cesar'a.
Pomimo tej uwagi zaliczam książkę do moich ulubionych.

Joanna | 2010-11-16
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione, 2010
Przeczytana: 16 listopada 2010

"Książka ta nie jest podręcznikiem obsługi psa"[s.195]
I za to Cesarowi dziękuje. Książka ta moim zdaniem powinna być kupowana automatycznie przy kupnie lub adopcji psa.
Nauczy nas jak być przywódcą naszego czworonożnego przyjaciela aby mógł w pełni cieszyć się życiem z nami i być po prostu psem.

Myślę, że wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tego jak ogromny wpływ ma ich zachowanie na zachowanie psa, konkretnie energia jaką emanujemy.
Ja zdałam sobie sprawę kiedy zaczęłam rady Cesara wdrażać w życie, moja dominująca suczka początkowo nieco zdziwiona moją postawą zaczęła się podporządkowywać, to działa naprawdę.

Energia spokojnie asertywna jest najważniejszym co musimy opanować, kolejna ważna rzecz to zmiana nastawienia - nagminnie uczłowieczamy nasze psy, traktujemy je jak dzieci, wydaje się nam to dobre. Jeśli jednak zastanowimy się nad tym to dla kogo jest to dobre, dla nas czy dla naszego psa?

Cieszę się, że "Zaklinacz Psów" nie jest typowym poradnikiem nic nie wnoszącym...

Shimik | 2012-07-08

Każdy kto chce mieć psa lub już go ma, powinien przeczytać książki Cesara. W tych książkach kryje się nie tylko historia jego życia ale również wszystko to co powinien wiedzieć każdy właściciel swojego ukochanego czworonożnego pupilka.

dmpassion | 2012-08-09
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Kim jest Cesar Millan? Dla mnie na pewno nie jest wykreowanym gwiazdorem w iście amerykański sposób! Jest człowiekiem, którego życie nie rozpieszczało, ale dzięki niezwkłej pasji do psów i do Matki Natury dotarł na szczyt. Człowiek obdarzony niezwkłym zmysłem i wyczuciem w odczytywaniu mowy ciała psów i ludzi. Człowiek emanujący energią tak pozytywną jak niegdyś Einstein. Jestem doświadczoną psiarą, zwierzeta te jak również inne towarzysza mi od poczatków mojego życia na tej planecie:) Obecnie posiadam dwa psy i nie uważam, że "Jego książka znaczy dla doświadczonego psiarza tyle co biografia Justina Bibera dla melomana" jest to obrażanie nie tylko Cesara, zwolenników jego metod, ale również nas DOŚWIADCZONYCH PSIARZY. Nie potrafię przejść obojetnie obok tak dennych komentarzy. Chamstwo i beszczelność to nie to samo co pewność siebie.
Nie polecam tej książki osobom chcącym wytresować/wyszkolić psa.
Jest to książka dla ludzi z otwartymi umysłami. Dla ludzi, którzy rozumieją czym jest wsp...

Kinga | 2011-09-26

Jeśli spodziewasz się poradnika, dzięki któremu nauczysz swojego psa sztuczek, niestety się rozczarujesz. Jeśli natomiast chcesz zrozumieć psi świat, pojąć w jaki sposób nawiązać z czworonożnym przyjacielem zdrową więź, opartą na zaspokajaniu jego potrzeb, zdecydowanie polecam lekturę. Cesar burzy wiele mitów i opinii, przez które pomimo najszczerszych intencji, mogliśmy wyrządzać psu krzywdę, doprowadzając do rozchwiania jego psychiki. W życiu nie pomyślałabym, że pies może być tak skomplikowanym stworzeniem!

Myślę że jest to obowiązkowa pozycja, dla każdego, kto ma pieska, lub właśnie zamierza jakiegoś przygarnąć.

Justyna | 2011-02-05
Przeczytana: 2010 rok

"zaklinacz psów" - zarówno program na National Geo jak i sama książka to rewelacyjne poradniki i źródło skutecznych rozwiązań, które sprawdzają się w wychowywaniu naszych pupili.
Uświadomiły mi jak mało wiem o naturze psów, mimo że żyje z nimi już 13 lat!
Rozumiem już, że znacznie częściej to człowiek jest przyczyną problemów czworonoga - tak było i w moim przypadku. Staram się przy pomocy książki porzucać złe nawyki, pracować nad efektem.

Cezar otworzył dla mnie drzwi do świata psów ,pozwolił poznać i zrozumieć zwierzęcy punkt widzenia i w rezultacie poprawić nasze relacje.

To co najbardziej podoba mi się w spojrzeniu autora to jego szacunek dla natury i traktowania psa oraz nas- ludzi, jako jej nierozerwalnej częsci, mimo że czlowiek niesutannie wypiera sie tych więźi twierdząc, ze zycie w cywilizacji jest czyms lepszym.

Bardzo przydatny Poradnik dementuje mit agresywnej rasy, pokazuje jak wejść w rolę przywódcy i prowadzić swoje stado nie patrząc w przyszłość.
polecam!
>>Chciał...

Michcio2112 | 2012-04-11
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniałe dopełnienie słynnego serialu "Zaklinacz psów" emitowanego przez Discovery Channel.
Sam autor jest doskonałym psim behawiorystą. Wraz ze swoim pitbullem, Daddym, pomogli obalić mit "groźnej" rasy.
Książka przedstawia niektóre metody postępowania z psami stosowane przez Cesara oraz jego nastawienie do psów.
Książkę naprawdę warto przeczytać!

Anka | 2011-08-18

Jeżeli masz problem ze swoim czworonogiem, lub po prostu jesteś ciekawy dlaczego wszystkie psy słuchają Cesara koniecznie przeczytaj. Dzięki tej książce wiem jakie błędy popełniałam przy spotkaniu z psem.

Legendkiller | 2011-06-10

Każdy właściciel psa powinien to przeczytać obowiązkowo !
i starać się w miarę możliwości wprowadzać wiedzę w niej zawartą w życie swoje i swojego czworonoga ;)

Pauli10198 | 2011-02-08
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Szczerze mówiąc to zawsze uwielbiałam psy. Pół roku temu zaczełam oglądac program ,,Zaklinacz psów" i już nie mogłam się powstrzymac by przeczytac również autobiografie Cezara Milana. Książka dobrz słurzy mi i mojej rodzinie. Wszyscy w tym mieszkaniu wiedzą kim jest i jak zachowac się gdy jest pies. Książka jest cudna. Polecam każdemu wielbicielowi psów.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku