Zaklinacz psów

Autor:
tłumaczenie
Robert Palusiński
Cesar's Way The Natural, Everyday Guide to Understanding & Correcting Common Dog Problems
wydawnictwo
Illuminatio
978-83-62746-02-2
pies - wychowanie
flora i fauna
typ
papier
Marta
7,29 (252 ocen i 46 opinii)

Opis książki

„Zaklinacz Psów” autorstwa Cesara Millana to niesamowita książka, która za oceanem pobiła już rekordy popularności, między innymi za sprawą programu National Geographic – Zaklinacz Psów. Dzięki niemu Cesar Millan, należący do grona jednego z najlepszych psich trenerów, uzyskał tytułowe miano Zaklinacza Psów. Książka Cesara jest przewodnikiem, który pomaga właścicielom psów zrozumieć potrzeby...

Książka Cesara jest przewodnikiem, który pomaga właścicielom psów zrozumieć potrzeby ich ukochanych zwierzaków. W książce Cesar wyjaśnia, że wychowanie psa opiera się na trzech elementach: ćwiczeniach, dyscyplinie i uczuciach (w takiej kolejności). „Zaklinacz Psów” to program treningowy dla właścicieli psów, który zawiera coś więcej niż tradycyjne techniki szkoleniowe. Książka ta uczy właścicieli, jak zmienić niechciane zachowanie psów poprzez lepsze zrozumienie swoich czworonożnych przyjaciół.

Cesar zapoznaje czytelników z podstawami psiej psychologii i zachowań. Dzieli się z nimi szczegółami najciekawszych przypadków, jakie spotkał na swojej drodze psiego trenera i pokazuje, jak naprawiać błędy w wychowaniu psa. Dzięki tej książce możesz spojrzeć na świat oczami swego psa i sprawić, aby między Toba a Twoim pupilem rozwinęła się przyjacielska relacja oparta na zrozumieniu jego zachowania i potrzeb.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Shimik | 2012-07-08

Każdy kto chce mieć psa lub już go ma, powinien przeczytać książki Cesara. W tych książkach kryje się nie tylko historia jego życia ale również wszystko to co powinien wiedzieć każdy właściciel swojego ukochanego czworonożnego pupilka.

Monika | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nie oglądam TV, więc do momentu sięgnięcia po tę książkę nie miałam pojęcia, kim jest Cesar Millan. Autor, czyli tytułowy "Zaklinacz psów" to osoba z całą pewnością bardzo wyjątkowa i kontrowersyjna. Książkę polecam ogromnie wszystkim właścicielom psów, jest naprawdę świetna i pozwala spojrzeć na nasze pupile zupełnie z innej perspektywy. Część rad i wskazówek Cesar'a zaczęliśmy już wdrażać w życie z naszą sunią Sonią. Działają, naprawdę działają!
Dałabym książce 10 gwiazdek, ale odejmuję jedną za pierwszą jej część, w której autor zamiast na psach skupia się na sobie. Rozumiem, że chciał opowiedzieć światu skąd się wzięła jego miłość do zwierząt, ale można było to zrobić znacznie krócej i treściwiej. To miała być książka o psach, nie o rozdmuchanym "ego" Cesar'a.
Pomimo tej uwagi książkę oceniam bardzo wysoko.

Joanna | 2010-11-16
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione, 2010
Przeczytana: 16 listopada 2010

"Książka ta nie jest podręcznikiem obsługi psa"[s.195]
I za to Cesarowi dziękuje. Książka ta moim zdaniem powinna być kupowana automatycznie przy kupnie lub adopcji psa.
Nauczy nas jak być przywódcą naszego czworonożnego przyjaciela aby mógł w pełni cieszyć się życiem z nami i być po prostu psem.

Myślę, że wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tego jak ogromny wpływ ma ich zachowanie na zachowanie psa, konkretnie energia jaką emanujemy.
Ja zdałam sobie sprawę kiedy zaczęłam rady Cesara wdrażać w życie, moja dominująca suczka początkowo nieco zdziwiona moją postawą zaczęła się podporządkowywać, to działa naprawdę.

Energia spokojnie asertywna jest najważniejszym co musimy opanować, kolejna ważna rzecz to zmiana nastawienia - nagminnie uczłowieczamy nasze psy, traktujemy je jak dzieci, wydaje się nam to dobre. Jeśli jednak zastanowimy się nad tym to dla kogo jest to dobre, dla nas czy dla naszego psa?

Cieszę się, że "Zaklinacz Psów" nie jest typowym poradnikiem nic nie...

dmpassion | 2012-08-09
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Kim jest Cesar Millan? Dla mnie na pewno nie jest wykreowanym gwiazdorem w iście amerykański sposób! Jest człowiekiem, którego życie nie rozpieszczało, ale dzięki niezwkłej pasji do psów i do Matki Natury dotarł na szczyt. Człowiek obdarzony niezwkłym zmysłem i wyczuciem w odczytywaniu mowy ciała psów i ludzi. Człowiek emanujący energią tak pozytywną jak niegdyś Einstein. Jestem doświadczoną psiarą, zwierzeta te jak również inne towarzysza mi od poczatków mojego życia na tej planecie:) Obecnie posiadam dwa psy i nie uważam, że "Jego książka znaczy dla doświadczonego psiarza tyle co biografia Justina Bibera dla melomana" jest to obrażanie nie tylko Cesara, zwolenników jego metod, ale również nas DOŚWIADCZONYCH PSIARZY. Nie potrafię przejść obojetnie obok tak dennych komentarzy. Chamstwo i beszczelność to nie to samo co pewność siebie.
Nie polecam tej książki osobom chcącym wytresować/wyszkolić psa.
Jest to książka dla ludzi z otwartymi umysłami. Dla ludzi, którzy rozumieją czym jest...

Kinga | 2011-09-26

Jeśli spodziewasz się poradnika, dzięki któremu nauczysz swojego psa sztuczek, niestety się rozczarujesz. Jeśli natomiast chcesz zrozumieć psi świat, pojąć w jaki sposób nawiązać z czworonożnym przyjacielem zdrową więź, opartą na zaspokajaniu jego potrzeb, zdecydowanie polecam lekturę. Cesar burzy wiele mitów i opinii, przez które pomimo najszczerszych intencji, mogliśmy wyrządzać psu krzywdę, doprowadzając do rozchwiania jego psychiki. W życiu nie pomyślałabym, że pies może być tak skomplikowanym stworzeniem!

Myślę że jest to obowiązkowa pozycja, dla każdego, kto ma pieska, lub właśnie zamierza jakiegoś przygarnąć.

Justyna | 2011-02-05
Przeczytana: 2010 rok

"zaklinacz psów" - zarówno program na National Geo jak i sama książka to rewelacyjne poradniki i źródło skutecznych rozwiązań, które sprawdzają się w wychowywaniu naszych pupili.
Uświadomiły mi jak mało wiem o naturze psów, mimo że żyje z nimi już 13 lat!
Rozumiem już, że znacznie częściej to człowiek jest przyczyną problemów czworonoga - tak było i w moim przypadku. Staram się przy pomocy książki porzucać złe nawyki, pracować nad efektem.

Cezar otworzył dla mnie drzwi do świata psów ,pozwolił poznać i zrozumieć zwierzęcy punkt widzenia i w rezultacie poprawić nasze relacje.

To co najbardziej podoba mi się w spojrzeniu autora to jego szacunek dla natury i traktowania psa oraz nas- ludzi, jako jej nierozerwalnej częsci, mimo że czlowiek niesutannie wypiera sie tych więźi twierdząc, ze zycie w cywilizacji jest czyms lepszym.

Bardzo przydatny Poradnik dementuje mit agresywnej rasy, pokazuje jak wejść w rolę przywódcy i prowadzić swoje stado nie patrząc w...

Michcio2112 | 2012-04-11
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniałe dopełnienie słynnego serialu "Zaklinacz psów" emitowanego przez Discovery Channel.
Sam autor jest doskonałym psim behawiorystą. Wraz ze swoim pitbullem, Daddym, pomogli obalić mit "groźnej" rasy.
Książka przedstawia niektóre metody postępowania z psami stosowane przez Cesara oraz jego nastawienie do psów.
Książkę naprawdę warto przeczytać!

Anka | 2011-08-18

Jeżeli masz problem ze swoim czworonogiem, lub po prostu jesteś ciekawy dlaczego wszystkie psy słuchają Cesara koniecznie przeczytaj. Dzięki tej książce wiem jakie błędy popełniałam przy spotkaniu z psem.

Legendkiller | 2011-06-10

Każdy właściciel psa powinien to przeczytać obowiązkowo !
i starać się w miarę możliwości wprowadzać wiedzę w niej zawartą w życie swoje i swojego czworonoga ;)

Pauli10198 | 2011-02-08
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Szczerze mówiąc to zawsze uwielbiałam psy. Pół roku temu zaczełam oglądac program ,,Zaklinacz psów" i już nie mogłam się powstrzymac by przeczytac również autobiografie Cezara Milana. Książka dobrz słurzy mi i mojej rodzinie. Wszyscy w tym mieszkaniu wiedzą kim jest i jak zachowac się gdy jest pies. Książka jest cudna. Polecam każdemu wielbicielowi psów.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Helena Mniszkówna
    137. rocznica
    urodzin
    W ogóle najczęściej bywa tak, że kobieta odchodząc od ołtarza widzi przed sobą niebo i marzenia swe najszczytniejsze w pełni rozkwitu, mężczyzna zaś tylko - pokój sypialny...
  • Walter Moers
    58. rocznica
    urodzin
    Czytanie jest inteligentną metodą oszczędzenia sobie samodzielnego myślenia
  • Aleksandra Janusz
    35. rocznica
  • Michaił Szołochow
    110. rocznica
    urodzin
    Baba jak ten kot: kto pogłaszcze, ten panem
  • Michael Chabon
    52. rocznica
    urodzin
    - Zdaję się, że nie pasuję do nowego profilu firmy.
    - Którym jest?
    - Kompetencja.
  • Josif Brodski
    75. rocznica
    urodzin
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Yann le Pennetier
    61. rocznica
  • Erlend Loe
    46. rocznica
    Nie mam żadnych planów.
    Wciąż rządzi mną przekonanie, że większość rzeczy nie ma sensu.
    Nie jest inspirujące.
    Zwolniłem tempo. Do zera.
    Myślę, że muszę zacząć od początku. Jak się zaczyna od początku?
  • Jens Lapidus
    41. rocznica
    urodzin
    Czytałem, że znaleźli trupa, co ma brudne nogi, obwisłe jaja & owłosioną dupę- zadzwoń żebym wiedział, czy żyjesz.
  • Marcin Kydryński
    47. rocznica
    urodzin
    Do pobliskiej Café Mindelo płynie Miss Lizbony, czarna Kabowerdyjka, wysoka i lekka jak orchidea. Z daleka widzę światło jej tlenionych prawie na biało włosów. Chwilę potem odsłonięty wysoko brzuch, twardy jak pień hebanowego drzewa i wiotki jak nadgarstek. Ten brzuch nigdy nie zazna pieroga ni bigo... pokaż więcej
  • Bob Dylan
    74. rocznica
    urodzin
    Czasami w piosenkach mówi się rzeczy, które raczej nie mogą być prawdą. Czasami mówi się rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a czasami takie, które wszyscy za prawdę uznają. Jednocześnie ma się wrażenie, że jedyna prawda jest taka, że nie ma na tym świecie żadnej prawdy. Cokolwiek się mów... pokaż więcej
  • William Trevor
    87. rocznica
  • Henri Michaux
    116. rocznica
    urodzin
    Zaczęło się to, kiedy byłem dzieckiem. Pojawił się zbędny dorosły.
  • Michał Choromański
    43. rocznica
    śmierci
    Są w życiu spotkania nieuniknione
  • Aleksander Brückner
    76. rocznica
    śmierci
    Olimp polski i pruski Długosz, Miechowczyk, agendziści, aby się krótko a dobitnie wyrazić, z palców sobie wyssali [...].

Znajdź nas na Facebooku