Brzydula

Frost fair
83-7157-460-6
romans historyczny
Wanda

Uciekanie z domu rzadko dobrze się kończy. Zwłaszcza jeśli się ucieka z nicponiem - nawet bardzo czarującym nicponiem. Emilia Daniels poniewczasie dowiaduje się, że mężczyzna, którego obdarzyła młodzieńczym uczuciem i poślubiła, jest zadłużony po uszy. Wszystko wskazuje na to, że pozbawiony zasad i skrupułów człowiek, któremu mąż Emilii jest winny pieniądze, próbuje przejąć majątek, który ta odziedziczy w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin. Jedyną nadzieją Emilii jest pułkownik Beresford. Tylko czy zechce jej pomóc? A jeśli tak, to czy na pomocy się skończy?

aleksawesola | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Jezeli szukasz krwistego romansu, to nie siegaj po te ksiazke, jezeli jednak jestes fanka ksiazek siostr Bronte, to jest to cos dla Ciebie. Mnie ksiazka bardzo sie podobala, dawno juz nie czytalam lektury pisanje w tym sytlu. Cala historia opowidziana jest przez glowna bohaterke niczym refleksja nad swym zyciem. Nie szczedzi ona sobie slow krytyki jezeli chodzi o dzieciece lata i pochopna decyzje o uciecze z pierwsza miloscia. Poczatkowo zgadzalam sie z nia, ale z czasem Emilia zdobyla moja sympatie i szacunek. Nie moglam jej za nic krytykowac, czasami wrecz bylam pod wrazeniem umiejetnisci poskromienia wlasnego jezyka i odwagi.
Obecny jest watek romantyczny, ale jak wspomnialam wczesniej fajerwerkow nie ma, co wiecej pulkownik Beresford dlugo pozostawal zaslepiony swa szwagierka, co wywolywalo maja irytacje. Na cale szczescie ocknal sie z tego marazmu ;)
Pojawa sie rowniez watek nieco kryminalny i intryga. Jak dla mnie, ksiazka byla interesujaca.

Boss | 2014-08-14
Przeczytana: 08 lipca 2014

Nie jest to książka ani łatwa, ani przyjemna.
Czyta się ją ciężko, topornie. Potrzeba dużo przerw, żeby przez nią przebrnąć.
Pomysł sam w sobie niezbyt poruszający, mało ciekawa, dość nudna. Akcja, jeśli to można tak nazwać, właściwie się nie rozwija.
Z braku laku można po nią sięgnąć, bo nie jest też tragiczna. Można znaleźć w tej opowieści miłość, smutek, tęsknotę... Kobietę, która walczy z przeciwnościami losu.
Ale wciśnięte w dość mdłą opowieść.

Madzia | 2011-08-28

Słabizna. Szkoda czasu. Lubię czasami sięgnąć po takie typowe romansidło, ale to niestety jest takie zupełnie nijakie, bez polotu.
nie polecam

nuwaika | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Fajna fabuła, ciekawie opisane perypetie głównej bohaterki - czegoś jej jednak brakuje aby wystawić lepszą ocenę.

moniaL | 2016-10-03
Kat | 2016-05-03