Piosenka miłości

837311274X
Katarzyna Rustecka
biografie

Na półkach: , , , , , ,

Pamiętam doskonale, jak za czasów szkolnych moje koleżanki wręcz umierały z ciekawości, o czym ta książka będzie. Teraz, po prawie 20 latach, wiem. I szału nie ma. 😅
Co będę oszukiwała, to jest tak prosta, naiwna i wręcz idealistyczna książeczka, że aż zęby bolą od tego lukru, który jest tam w ilościach hurtowych. Tylko dentystę można potem odwiedzic. Ale czego innego można było spodziewać się po powieści (sic!) napisanej przez ówczesną gwiazdę, Księżniczkę Popu, która była wtedy w szczycie kariery? I jeszcze razem z mamą to napisała? Tą mamą, z którą były różne, nie ukrywajmy, zamieszania, kontrole i afery? Jak czytałam podziękowania, to aż miałam ciarki żenady. Tylko skąd młoda ja i inni młodzi czytelnicy mogliby to wiedzieć? Dla nich ważniejsza była opowieść o wielkiej miłości matki i córki oraz o spełnieniu marzeń.
Dla mnie to ciekawostka literacka, nic więcej. Jedyna wartość, jaką ma, to imię i nazwisko autorki. I to, że odczuwa się sentyment.

Bardzo nudna i przewidywalna.

Bardzo nudna i przewidywalna.

Dostałam tę książkę na swoje 23 urodziny w ramach żartu. Z ciekawości co też Britney/Lynn Spears lub raczej zatrudniony przez nie ghostwriter mógł wymyślić przeczytałam ją jeszcze tego samego wieczoru, odkładając na bok swoje pozostałe lektury. Historia jest krótka, napisana bardzo prostym (ale nie prostackim) językiem i - o dziwo - nie jest to zła książka. Rzecz jasna jest infantylna dla osoby w moim wieku, ale gdybym miała córkę w wieku 8-9 lat byłabym nawet skłonna podsunąć jej tę książkę. Jasny, prosty przekaz o byciu dobrym, o bezinteresownej miłości i o tym, że nie pieniądze są najważniejszą wartością w życiu człowieka sprawia, że to całkiem dobra pozycja dla dzieci poszukujących w życiu odpowiedzi na ich pytania.
Mam więc tutaj spory problem z oceną, gdyż zdecydowanie nie jest to książka dla osoby dorosłej. Nie wcielę się już w umysł ośmiolatka, ale może w przyszłości podsunę tę książkę jakiemuś dziecku i zobaczę wtedy, jaki będzie jego odbiór.

Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Przeciętna książka o zwyczajnej historii.

nudna i przewidywalna

nudna i przewidywalna

Fajna książka o dorastaniu, spełnianiu marzeń i o tym, jak nie poddać się otaczającym nas złym wpływom. Cóż, Britney się do tego nie zastosowała.

Czytałam ją kiedy miałam tyle lat co główna bohaterka. Wówczas wydawało mi się, że jest to wspaniała historia o relacji matki i córki oraz o dorastaniu nastolatki. Czyta się szybko bo fabuła jest bardzo wciągająca. Polecam dzisiejszym nastolatkom.

Może i jest przewidywalna, ale opowiada o marzeniach i ich realizacji. Mi się bardzo podobała

• Dawno, dawno temu...
  • Bookcrossing
  • Sprzedam/wymienię
  • Z dzieciństwa
  • Kupione/otrzymane w 2021 roku

Dodaj cytat z książki Piosenka miłości