Jeszcze mnie polubicie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Amber
How to Be Popular
angiem

Chcesz być lubiana? Pytanie?! Każdy chciałby – a już na pewno Amy Landry. Amy jest najmniej lubianą dziewczyną w klasie. Ale zaplanowała sobie, że w tym roku dołączy do paczki lubianych i popularnych. Ma tajną broń – poradnik pod tytułem „Jak zdobyć popularność”. Co trzeba zrobić, żeby być lubianą? Wystarczy, że Amy wykorzysta wskazówki z poradnika, a zaraz zacznie imprezować z...

Chcesz być lubiana?

Co trzeba zrobić, żeby być lubianą?

Wystarczy, że Amy wykorzysta wskazówki z poradnika, a zaraz zacznie imprezować z najpopularniejszymi osobami w szkole (włącznie z rozgrywającym szkolnej drużyny, Markiem Finleyem). Na razie jednak w każdy sobotni wieczór wpatruje się w gwiazdy w towarzystwie swojej nieco dziwnej przyjaciółki Becki i jeszcze dziwaczniejszego Jasona, z którymi łączyła ją kiedyś pasja do astronomii.

Ale na co komu astronomia, kiedy można być zapraszanym na najbardziej odlotowe imprezy?

I najważniejsze:

Łatwo jest zostać lubianą. Trudniej pozostać lubianą!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2007

Książkę przeczytałam dwa razy. Pierwszy raz w styczniu 2012 i pamiętałam, że bardzo mi się podobała, itd. Sięgnęłam więc po nią po raz drugi. I już nie miałam takiej pochlebnej opinii. Główna bohaterka irytowała jak jeszcze żadna. Ta jej cała chęć popularności była po prostu dla mnie niezrozumiała. Po co to komu? A ona chciała tego i była w stanie poświęcić wszystko. Dobrze, że na końcu zmądrzała, ale było to tylko zakończenie, które nie zmieniło mojego zdania.

klaudiabla2 | 2011-08-20
Przeczytana: 29 lipca 2011

Co to właściwie znaczy być popularnym? W tej książce w przystępny sposób zostaje nam to wyjaśnione.
Ammy znajduje książkę- Poradnik co zrobić, aby być popularnym? Z tego wyścigu po bycie lubianym wyniknie wiele ogromnych kłopotów. Podobała mi się. Pokazuje, że sława i popularność to nic do czego człowiek powinien dążyć, nie tym w życiu się kierować. Ważna jest przyjaźń z osobami, które pomogą nam w każdej chwili. I w zasadzie tylko tego książka nas uczy. Czegoś jednak mi w niej zabrakło.
Główna bohaterka od początku działała mi na nerwy, dobrze, że na koniec zmądrzała. Cały czas goniła za popularnością zapominając o przyjaciołach. Okładka jest po prostu okropna. Takiej ilości różu, którego nie lubię na książce jeszcze nie widziałam. Do tego mnóstwo gwiazdek i serduszek. Tragedia!

charlotte12 | 2012-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Idealne czytadło dla nastolatki, "poszło" w dwa wieczory. Przyjemna, charakterystyczna dla Meg Cabot. Może i wybitna nie jest, ale wciąż należy do śmietanki literatury młodzieżowej :)

SeaGoddess | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: luty 2011

Jak zwykle - kolejna powieść Meg Cabot jest bardzo lekka i napisana z humorem. Pochłonęłam ją w kilka godzin.

Wiki | 2014-06-22
Przeczytana: 13 czerwca 2014

To jedna z najlepszych książek Meg Cabot. Często jej książki są po prostu nudne. Jednak mają w sobie coś takiego, że i tak sięgam po następną. Mam nadzieję, że napisze jeszcze drugą część, bo nie ważne jak głupia była czasami główna bohaterka to nie da się jej nie lubić.

vendelin | 2011-05-27
Na półkach: Dla nastolatek, Przeczytane

Nie wiem czemu, ale ta okładka zawsze mnie przerażała, chyba za dużo różu i słodyczy w jednym miejscu. Ale nie ma się czego bać, bo to książka zabawna i pouczająca jednocześnie. I to w tak przyjemny i nienachalny sposób ;)

Natasha16 | 2013-07-19
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Świetna opowieść o nielubianej nastolatce, która bardzo chciała się stać popularna. w książce zostały zawarte mądre zasady jak być lubianą.

klaudkaxxd | 2012-05-09
Przeczytana: 16 listopada 2011

Kocham Meg Cabot a jeszcze bardziej jej ksiażki. Myślę że ta ksiażka jest jej kolejnym sukcesem :D

anymore | 2014-01-31
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Fajna książka.

między-słowami | 2011-11-21
Przeczytana: 2009 rok

Jak dla mnie troche za dużo szumu jeśli chodzi o tą całą popularność.Książka niebyła zła ale też szału niema.Dobra do poczytania dla młodzieży ,rady zawarte-niektóre ciekawe,niektóre nudne i bezsensowne.Lekka i powierzchowna ale z nudów można sobie poczytać