Kto się boi Elizabeth Taylor

Tłumaczenie: Witold Kalinowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artyści [PIW]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Who's afraid of Elizabeth Taylor?
Elizabet, Taylor, biografia
alex2586

W książce Brendy Maddox ta znana i lubiana aktorka pokazana jest w zupełnie nowym świetle - stanowi postać pełnokrwistą, choć może nie taką, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni.

aga | 2015-01-16
Na półkach: 2015, Kino, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2015

W komentarzu do książki na początku czytamy "Brenda Maddox nie żywi dla Elizabeth Taylor ani zbytniego szacunku, ani nadmiernej sympatii i potrafi to okazać". Od pierwszych stron to widać i czuć, jest to nawet nieco drażniące i nachalne, jednak po pewnym czasie książka przemienia się w skrupulatny opis występów Taylor, za którymi kryją się zawierane w danym czasie małżeństwa, choroby, przyjaźnie i inne wydarzenia. Nie są to suche fakty, ale napisana (widać, że przez dziennikarkę, a nie speca od biografii) wręcz opowieść. To tekst inteligentny, niepozbawiony humoru, który świetnie się czyta. Zabrakło mi jeszcze trochę smaczków z życia Taylor i mimo, że autorka mnie drażniła to jestem zadowolona, szczególnie, że książkę dosłownie połknęłam ;) Będę ją pozytywnie wspominać również ze względu na to, że poznałam zasady funkcjonowania wytwórni filmowych w tamtych czasach (duży plus). Inna niż reszta biografii, ale dla fanów Taylor to pozycja warta poświęcenia kilku...

Izabela | 2012-12-25

Dla wielbicieli aktorki, ale nie tylko. Książka to rzetelna opowieść o młodej dziewczynie przeznaczonej do Hollywood od najmłodszych lat, jej licznych związkach. Autorka stara się zanalizować na czym polegał fenomen Elizabeth oraz dlaczego sama z siebie stworzyła mit i żyła w nim? Bardzo ciekawa lektura, i w dodatku obiektywna. Autorka nie akceptuje wielu zachowań gwiazdy niemniej jednak nie wybiera faktów wygodnych dla siebie. Serdecznie polecam!

Wiktoria | 2016-08-25
Na półkach: Dokumentacje, 2016, Przeczytane