ankuku

Wciągający niczym najlepsze powieści Verne’a „Skarb Arubaby” to najprawdziwsza przygodówka, w której jest wszystko, co znaleźć się powinno w klasyce tego gatunku. Wakacje Tomka i Oli spędzane w starym wiejskim domku wujka Anatola przynoszą ciąg niezwykłych zdarzeń, których kulminacją jest odnalezienie skarbu legendarnego wodza piratów. Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książki zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art1013.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art1013.html

Agacha | 2016-10-21
Przeczytana: 20 października 2016

Seria rewelacyjna. Książeczki na nią się składające różne. Jedne ciekawe, drugie mniej.
Tą na początku córka oceniła kiepsko. Stwierdziła, że nudna i mam ją oddać do biblioteki, ponieważ nie ma ochoty czytać. Przeczekałam i po pewnym czasie wróciliśmy do Arubaby. Książeczka okazała się ciekawa i sympatyczna. A zakończenie zaskoczyło nawet mnie.

ejotek | 2016-03-29
Przeczytana: marzec 2016

Jest to wprawdzie dopiero drugi tytuł, po który sięgnęłyśmy z córą z tej serii - oczywiście nie ostatni - ale już na tej podstawie mogę śmiało stwierdzić, że ta seria to doskonały pomysł! Wszystko jest idealnie wyważone, dopasowane do kilkuletniego czytelnika i doskonale się bawiłyśmy podczas czytania. Były emocje, zniecierpliwienie, ekscytacja, śmiech. "Skarb Arubaby" to dodatkowo rozwiązywanie zagadki ukrytego skarbu, a przecież każdy mały człowiek marzy, by być odkrywcą, co objawia się choćby w grach i zabawach podwórkowych.

W ramkach znajdujących się na niektórych stronach znajdują się słowa, na których możemy ćwiczyć sylabizowanie. Na końcu książeczki znajdują się zaś ćwiczenia, które sprawdzają czy dziecko czytało ze zrozumieniem i ile zapamiętało z tekstu. Jest też układanie wyrazów w zdanie czy wykreślanka. W nagrodę maluch może otrzymać naklejki oraz dyplom!

Podsumowując przyznaję, że nasza przygoda z serią "Czytam sobie" szybko się nie skończy (prędzej...

Przeczytana: 27 listopada 2016

Dla dzieciaków kapitalna. Przygodowa... poszukiwanie skarbu a na końcu nagroda :) + jeszcze do nauki czytania REWELACYJNA

Agnieszka | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

"Wujek oddał skarb do muzeum.
Było nam smutno, ale trudno...
Tam jest jego miejsce."

Całkiem sympatyczna książeczka do nauki czytania.

adam | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Moja 3 książka.Historia o Tomku,Oli i Anatolu, którzy znaleźli skarb Arubaby.
Niech przeczytają to wszystkie dzieci.

Łucja | 2016-02-24
Przeczytana: 14 lutego 2016

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Bravo26 | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Pomimo wieczornego rozbrykania, udało się przykuć uwagę naszego 5-latka.
Oglądał dobrze zrobione ilustrację i śledził treść z zainteresowaniem.

Piotruś | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Warto ją przeczytać. Opowiada o dwóch dzieciach i wujku którzy znaleźli skarb. Polecam

Rydzynianka | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017