Mgnienia

Glimpses
83-7150-396-2
muzyka, rock and roll
Lil

Ray Shackleford obdarzony jest namiętnością, której ani żona, ani przyjaciele nie rozumieją, a ojciec nie uznaje. Ma także talent, o jaki nigdy by siebie nie podejrzewał - zdolność powoływania do życia nie istniejącej wcześniej i nigdy nie nagranej muzyki owianych legendą muzyków lat sześćdziesiątych. Wraca do dni szczytowej sławy Jima Morrisona, Hendriksa oraz The Beatles, aby przeżyć na nowo historię rock and rolla - taką, jaka nigdy nie była, ale mogłaby być. Ray poznaje hipnotyczny, destruktywny i narkotyczny smak sławy i - nuta po nucie - zmienia swoje życie.

qbard | 2013-10-27

Główny bohater przenosi się w lata 60' i odkopuje tajemnicze taśmy, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Słyszy dźwięki, które mogłyby powstać. Świetna książka dla interesujących się muzyką, bo rzeczywiście te albumy miały być wydane ale nigdy nie powstały z powodu różnych okoliczności. Autor dokopał się ciekawych informacji muzycznych i nie zawahał się ich użyć :-)

Jezier | 2014-10-14
Przeczytana: 13 października 2014

Nie jestem zachwycony - problemem po części są dłużyzny, a po części wołające o pomstę do nieba tłumaczenie. Jest wieele idiomów, których ten tłumacz nie znał.
Nie bardzo rozumiem skąd World Fantasy Award. Nostalgia?

Cezar | 2013-10-18
Przeczytana: 24 czerwca 2009