Czekoladowa wojna

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Chocolate War
Filifionka

Porażony niedawną śmiercią matki, myślący z trwogą o idącym przez życie jak lunatyk ojcu, Jerry Renault, uczeń szkoły średniej w Nowej Anglii, kontempluje wiszący w szafce plakat: "Czy mam odwagę poruszyć wszechświat?" Częścią jego wszechświata jest Archie Costello, przywódca tajnej szkolnej organizacji Vigilsów i mistrz w zastraszaniu. Archie z kolei ulega szantażowi zimnego i ambitnego nauczyciela, który usiłuje wymusić przejęcie przez Vigilsów kontroli nad dorocznym zyskiem ze sprzedaży czekoladek. Kiedy Jerry odmawia udziału w handlu czekoladkami, staje się bohaterem, ale jednocześnie stanowi zagrożenie dla Archiego, Vigilsów i szkoły. W tej sytuacji pojedynek dwóch indywidualności jest nieunikniony.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2000

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/