Noce i dnie mojego życia

Wydawnictwo: Axis Mundi
978-83-61432-04-3

"Noce i dnie mojego życia" - wspomnienia spisane przez Jerzego Antczaka, reżysera m.in. nominowanych do Oscara "Nocy i Dni". Jego historia to historia polskiego filmu, Teatru Telewizji, a także barwna opowieść malowana emocjami. Opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy Jerzy Antczak kończy Łódzką Wyższą Szkołę Aktorską i dostaje angaż w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Śledzimy rozwój jego kariery, poprzez kolejne role w teatrze, pracę w Teatrze Telewizji w Warszawie, wejście w świat filmu. Poznajemy genezę i kulisy powstania jego arcydzieła, filmu i serialu "Noce i dnie". Jest tu miejsce na gorzkie rozliczenia i motywy decyzji o emigracji, opis pełnego sukcesów życia w Hollywood, wspomnienia z dzieciństwa.

Monika | 2016-05-15

Ależ ten pan Antczak pisze. I jak to się czyta. Czyta? Pochłania! Znakomite, naprawdę znakomite wspomnienia wybitnego reżysera. Nostalgiczne, ale i z mnóstwem anegdot. I takim miłym smuteczkiem za przemijającym czasem. To także oddanie hołdu przyjaciołom i osobom ważnym, spotykanym na drodze prywatnej i artystycznej pana Jerzego Antczaka.
Piękne, ciekawe, urozmaicone życie, opowiedziane z prawdziwą pasją.
Dla mnie szczególnie ważne były fragmenty poświęcone realizacji "Nocy i dni". Niezwykłe zupełnie wydarzenia miały miejsce na planie filmowym.
Polecam z przekonaniem:)

Agacha | 2014-03-10
Przeczytana: 08 marca 2014

Książka warta polecenia. Pełna optymizmu opowieść o życiu i pracy wielkiego reżysera.

Magda | 2012-08-08
Przeczytana: lipiec 2012

Znakomity zbiór wspomnień znanego reżysera. Jako zdecydowana wielbicielka i filmu i książki "Noce i dnie" musiałam sięgnąć po tę pozycję. Najbardziej interesujące były dla mne oczywiście anegdoty z planu filmu, ale dzięki książce sporo dowiedziałam się o niełatwym życiu Jadwigi Barańskiej Jerzego Antczaka. Zdecydowanie godne polecenia!

ewel70 | 2015-07-20
Przeczytana: 07 lipca 2015

Bardzo ciekawa, zajmująca lektura. Z przemiłą chęcią przeczytałam o ciekawostkach opisanych przez pana Antczaka dotyczących jego życia. Bardzo podobały mi się zdjęcia z planu zarówno serialu "Nocy i dni" jak i "Hrabiny Cosel" oraz innych teatralnych przedstawień, jak i zdjęcia z życia prywatnego Antczaka i Barańskiej.

Brunon | 2015-04-18

Sympatyczne.