Z wąskim psem do Carcassonne

Seria: NAOKOŁO ŚWIATA
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Narrow Dog to Carcassonne
Witold Lisek

o przejściu na emeryturę Terry i Monica Darlington postanowili przeprawić się swoją łodzią kanałową przez La Manche i popłynąć nad Morze Śródziemne razem ze swoim whippetem Jimem. Zasięgnęli porady ekspertów, którzy im powiedzieli, że utoną, razem ze swoim psem. Na "Phyllis May" przebijasz się przez dwumetrowe fale La Manche, dajesz się porwać nurtowi strasznego Rodanu i walczysz o życie podczas burzy wśród flamingów z Camargue. Spotykasz Francuzów, których nikt inny nie spotyka - poetów, kapitanów, historyków, pijaków, szyprów barek towarowych, ludzi z pistoletami, uczonych, wariatów - i którzy chcą poznać ludzi z malowanej barki mieszkalnej oraz ich wąskiego psa. Zwiedzasz Francję, jakiej nikt inny nie zwiedza - kanały pod Paryżem, boska Yonne, zapomniany Kanał Burgundzki, wyspy na Saonie i zakazane trasy nad Morze Śródziemne. Kosmici, matoły, trolle, wandale, kibice kanałowi, ryby-zabójcy i żywe trupy - wszyscy stoją między naszymi trzema prostaczkami bożymi a celem ich podróży, czyli basztami Carcassonne.

Elcia | 2015-10-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2015

Bardzo mi się spodobał język i humor książki. Czytam ją po kilka stron na raty i od razu mam lepszy nastrój. To jest jedna z tych książek, której ekranizacja nie miałaby sensu, bo przyjemność w czasie czytania jest ukryta w doborze słów, nie w samej fabule, chociaż tą także jest przyjemnie poznać. Dobrze też wiedzieć, że autor naprawdę pływał łodzią z wąskim psem :)

AniaJ | 2011-03-31
Przeczytana: 14 lipca 2011

Wyrafinowane poczucie humoru głównego bohatera, to - moim zdaniem - główna zaleta tej książki :)

Korenia | 2012-12-26
Przeczytana: grudzień 2010

Styl autora zupełnie mi nie przypadł do gustu, ciężko mi się przez nią przebrnęło.

SnowWhite | 2016-06-08
Na półkach: Francja, Przeczytane

plus za Carcassone i okolice, ale trochę nudnawa

Anna Grzybowska | 2014-08-30

na letni ciepły wieczór....

lavaris | 2016-11-03
Przeczytana: kwiecień 2009