Z wąskim psem do Carcassonne

Okładka książki Z wąskim psem do Carcassonne Terry Darlington
Okładka książki Z wąskim psem do Carcassonne
Terry Darlington Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: NAOKOŁO ŚWIATA biografia, autobiografia, pamiętnik
NAOKOŁO ŚWIATA
Narrow Dog to Carcassonne
Zysk i S-ka
2008-06-20
2008-06-20
Tomasz Bieroń
La Manche Francja Kanał Burgundzki Saona emerytura narrow boat łódz mieszkalna podróżowanie po kanałach rzecznych

Nawet nie dokończyłem. Szkoda mi było czasu. Nie rozumiem tego typu humoru.

Nawet nie dokończyłem. Szkoda mi było czasu. Nie rozumiem tego typu humoru.

Książka bardzo dobra dla chwili relaksu - zabawna, inteligentna. Może nie każdemu przypadnie do gustu styl autora - trzeba lubić i doceniać specyficzny angielski humor, ale mnie się podobała. A "wąski" piesek Jim rasy whipped skradł moje serce :)

Świetny humor! W zasadzie typowy brytyjski - ironiczny, z dystansem, ale trafny. I tak jak w jednej recenzji - prawdziwym bohaterem jest tu pies Jim. Bez niego ta książka by się nie udała, choć w zasadzie niewiele robi, ale najważniejsze, że jest! Aż zajrzałam z ciekawości do googla sprawdzić, jak wygląda whippet! Rewelacyjny relaks z taką książką :)

Książka przyjemna w odbiorze, aż chciałoby się wsiąść na barkę i popłynąć wzdłuż Sekwany, jak główni bohaterowie...

Bardzo mi się spodobał język i humor książki. Czytam ją po kilka stron na raty i od razu mam lepszy nastrój. To jest jedna z tych książek, której ekranizacja nie miałaby sensu, bo przyjemność w czasie czytania jest ukryta w doborze słów, nie w samej fabule, chociaż tą także jest przyjemnie poznać. Dobrze też wiedzieć, że autor naprawdę pływał łodzią z wąskim psem :)

na letni ciepły wieczór....

na letni ciepły wieczór....

Styl autora zupełnie mi nie przypadł do gustu, ciężko mi się przez nią przebrnęło.

Wyrafinowane poczucie humoru głównego bohatera, to - moim zdaniem - główna zaleta tej książki :)

plus za Carcassone i okolice, ale trochę nudnawa

plus za Carcassone i okolice, ale trochę nudnawa

Bardzo sympatyczna historia pary na emeryturze, która w końcu ma czas na zrealizowanie swojego marzenia. Angielski humor i wąski pies, który "nienawidzi pływać łodzią, nie umie się zachować i kradnie". Polecam, szczególnie w wakacje!

• Podróżnicze
  • Francja