Łysiak na łamach 4. Wilk i kuglarz

wywiad publicystyka tolerancja polityka międzynarodowa sztuka
Tevere
publicystyka literacka, eseje
wywiad publicystyka tolerancja polityka międzynarodowa sztuka

Publicystyka Łysiaka oraz fragment długiego wywiadu z autorem. Plus kilka zdjęć nawet.
Trochę jak "Mitologia Świata Bez Klamek", ale w tej pozycji wybór artykułów dokonany wg gorszego klucza, dlatego też ta książka jest słabsza. A fragment wywiadu kompletnie mi tu nie pasuje, chociaż jeśli ktoś chce poznać 10 ulubionych filmów autora - to jak najbardziej.
Z oceną problem....

Autor nadużywa francuskich zwrotów, nie tłumacząc ich znaczenia. I dziwi mnie, że najpierw stwierdza, że poziom kultury ludzi w naszym kraju obniża się, że literatura pełna jest bluzgów itp., a później sam tychże bluzgów używa. Może nie nagminnie, ale używa. Drażni mnie taka niekonsekwencja. Poglądy i sposób ich wyrażania też niekiedy mnie drażnią.

• Łysiak
  • Zbiory