Nawiedzenie

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieść - Wydawnictwo M". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
Visitation
978-83-60725-89-4
horror
asiek

Spokojne amerykańskie miasteczko Antiochia w stanie Waszyngton staje się nagle bramą dla zjawisk nadprzyrodzonych. Mają tam miejsce spotkania z aniołami, ludzie doświadczają apokaliptycznych wizji, na krucyfiksach pojawiają się łzy. A potem zjawia się samozwańczy prorok ze zdumiewającym przesłaniem. Do miasteczka napływają tłumy ciekawskich, pojawiają się największe stacje telewizyjne i dziennikarze znanych czasopism. Wszyscy poszukują mesjasza, a Travis Jordan - były pastor, który próbuje ukryć swoją przeszłość - znowu musi zderzyć się ze swymi przekonaniami. Dochodzi do niezwykłej konfrontacji z nadprzyrodzonym, która na zawsze odmieni życie osób zamieszanych w tę historię.

[Wydawnictwo M, 2007]

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-03-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 marca 2011

Rewelacja! Tym razem Peretti nie rozczarował mnie ani trochę. Może dlatego, że "Nawiedzenie" napisał sam, a nie, jak to było w przypadku skopanego kompletnie "Domu" - z kimś.
Książka napisana jest według zasady: "na początku powinno być trzęsienie ziemi, a potem napięcie ma wzrastać".
Można się przy niej uśmiać, można wzruszyć, można przestraszyć. Do tego sporo daje pola do przemyśleń.
Czyta się niemal jednym tchem, a z każdą kolejną stroną mocniej wciąga. Może nie jest przeznaczona dla wszystkich, ale jest to bardzo mądra książka. Przy tym niepozbawiona trafnych obserwacji.
Jedyne, co mogę Perettiemu zarzucić, to fakt, że kompletnie nie "łapie" o co chodzi w katolicyzmie i wyznawców traktuje jak jeden z wielu kościołów protestanckich. Nie chodzi mi tu o to, że powinien katolikom dawać jakieś szczególne miejsce, tylko o fakt, że wierzący katolik w pewnych sytuacjach po prostu tak się nie zachowa. Nawet mu do głowy nie przyjdzie, że mógłby tak zareagować w danej sytuacji....

Pablos | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

"Nawiedzenie" zdecydowanie obiecywało po zapowiedziach więcej, niż oferuje w rzeczywistości. Przynajmniej dla tych czytelników, którzy mieli smaka na horror, czy choćby thriller, nawet niekoniecznie pierwszej klasy, z epifaniami, egzorcyzmami i tym podobnym, kościelnym tematem. Niestety jednak trudno nazwać powieść horrorem, jest to raczej przypowieść dla nieskomplikowanych umysłów. Trochę chamsko (sorry) ciśnie mi się na myśl określenie: dla Amerykanów. Tych samych, którzy niby zgodnie wierzą w Jezusa Zbawiciela, jednakże potrafili podzielić chrześcijański kościół na pierdylion mniejszych kościółków, różniących się od siebie tak samo, jak różnią się hamburgery konkurencyjnych fastfoodów.

Bohaterem jest były pastor. Facet ma kryzys wiary. Bardzo to typowe dla bohatera książki, która ma opowiadać o wierze jako takiej, samym zjawisku oraz różnych postaciach, w jakich występuje. Pewnego dnia Travis ma coś w stylu widzenia, rozmawia z kimś, kto wyraźnie daje do zrozumienia, że jest...

Patrycja | 2012-08-16

Po przeczytaniu dwóch książek autorstwa Franka Perettiego postanowiłam sięgnąć po kolejne. Książki tego autora bardzo przypadły mi do gustu. Tym razem książka po która sięgnęłam nosi tytuł „Nawiedzenie”.

Akcja powieści toczy się w pozornie spokojnym miasteczku Antiochia w stanie Waszyngton. Bohaterka powieści jest Sally Fordyce oraz Travis Jordan,były pastor,który chce ukryć swoją przeszłość. Jednak jak się później okaże będzie on musiał stawić jej czoła. W miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy nadprzyrodzone. Ludzie widzą anioły,mają dziwne wizje apokalipsy, a na krzyżach pojawiają się prawdziwe łzy. Gdyby tego wszystkiego było mało pewnego dnia do miasteczka przybywa człowiek,który zwie siebie prorokiem i przynosi bardzo ciekawe przesłanie. Okazuje się,że osób zamieszanych w całą historię jest znacznie więcej. Miasteczko staje się prawdziwą atrakcją. Zaczynają tam przybywać dziennikarze,ciekawscy turyści i największe stacje telewizyjne. W końcu dochodzi do konfrontacji z...

Karolina | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Przeczytałam wiele książek Perettiego i muszę przyznać, że ta jest baaardzo dobra. Po Władcach Ciemności i Synach Buntu przyznaję jej trzecie miejsce. W porównaniu do książki " DOM" lub " Przysięga" wypada o niebo lepiej. Do połowy nie mogłam nawet przypuszczać o co tak na prawdę chodzi i co jest prawdą oraz kto ma rację. Jak już się co nieco wyjaśniło - nastąpiła taka zaskakująca akcja, że pochłaniałam kartkę za kartką aby dowiedzieć się jak się to wszystko skończy.

Polecam bo nie można przewidzieć dalszych wątków i trzyma w związku z tym w napięciu:)Momentami zabawna, z drugiej strony ten kto nie był w kościele protestanckim może mieć trudność ze zrozumieniem niektórych zachowań a nawet ich śmiesznostek.

Generalne bardzo dobra:)

Karolkaaa | 2014-10-19
Przeczytana: październik 2014
dasza | 2012-06-05
Przeczytana: 01 marca 2010

Dla mnie po prostu świetna. Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Nie mogłam się oderwać. Bardzo plastycznie i ciekawie pokazane środowisko chrześcijan różnych denominacji a ich wady są pokazane bez owijania w bawełnę ale i bez ośmieszania. Polecam.

iovaa | 2015-11-20

Fabuła ok, ale książka wg mnie przegadana. Za dużo wstawek biograficznych głównego bohatera. Za mało walki dobra ze złem, czego spodziewałam się po opisie na okładce. Tylko dla upartych fanów autora ;)

wisniowyglan | 2011-06-13
Przeczytana: 06 czerwca 2011

O mój Boże, przebrnęłam.
Książka taka średnia. Początek był wyśmienity, wręcz rewelacyjny, jednak im dalej tym gorzej. Szkoda.

AgaT | 2013-12-25

Rozczarowująca...