Nawiedzenie

horror
978-83-60725-89-4
Małgorzata Bortnowska
prorok zjawiska nadprzyrodzone tajemnica

Rany, ale się wpakowałam jak śliwka w kompot. Liczyłam na jakieś szatańskie moce patrząc na tytuł, a tu tyle o Bogu i wierze, że nie wiedziałam gdzie mam uciekać. Dla ludzi niewierzących taka ilość informacji i lania wody może być przytłaczająca. I tak też właśnie się czułam przez ponad 300 stron.
Jest jakaś akcja pod koniec, tak jakby.

Powieść dla wierzących, bardzo. Lub...

Fabuła ok, ale książka wg mnie przegadana. Za dużo wstawek biograficznych głównego bohatera. Za mało walki dobra ze złem, czego spodziewałam się po opisie na okładce. Tylko dla upartych fanów autora ;)

Rozczarowująca...

Przeczytałam wiele książek Perettiego i muszę przyznać, że ta jest baaardzo dobra. Po Władcach Ciemności i Synach Buntu przyznaję jej trzecie miejsce. W porównaniu do książki " DOM" lub " Przysięga" wypada o niebo lepiej. Do połowy nie mogłam nawet przypuszczać o co tak na prawdę chodzi i co jest prawdą oraz kto ma rację. Jak już się co nieco wyjaśniło - nastąpiła taka...

"Nawiedzenie" zdecydowanie obiecywało po zapowiedziach więcej, niż oferuje w rzeczywistości. Przynajmniej dla tych czytelników, którzy mieli smaka na horror, czy choćby thriller, nawet niekoniecznie pierwszej klasy, z epifaniami, egzorcyzmami i tym podobnym, kościelnym tematem. Niestety jednak trudno nazwać powieść horrorem, jest to raczej przypowieść dla nieskomplikowanych...

Po przeczytaniu dwóch książek autorstwa Franka Perettiego postanowiłam sięgnąć po kolejne. Książki tego autora bardzo przypadły mi do gustu. Tym razem książka po która sięgnęłam nosi tytuł „Nawiedzenie”.

Akcja powieści toczy się w pozornie spokojnym miasteczku Antiochia w stanie Waszyngton. Bohaterka powieści jest Sally Fordyce oraz Travis Jordan,były pastor,który chce...

Dla mnie po prostu świetna. Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Nie mogłam się oderwać. Bardzo plastycznie i ciekawie pokazane środowisko chrześcijan różnych denominacji a ich wady są pokazane bez owijania w bawełnę ale i bez ośmieszania. Polecam.

O mój Boże, przebrnęłam.
Książka taka średnia. Początek był wyśmienity, wręcz rewelacyjny, jednak im dalej tym gorzej. Szkoda.

Rewelacja! Tym razem Peretti nie rozczarował mnie ani trochę. Może dlatego, że "Nawiedzenie" napisał sam, a nie, jak to było w przypadku skopanego kompletnie "Domu" - z kimś.
Książka napisana jest według zasady: "na początku powinno być trzęsienie ziemi, a potem napięcie ma wzrastać".
Można się przy niej uśmiać, można wzruszyć, można przestraszyć. Do tego sporo daje pola...

• Chrześcijańskie
  • Horror / Literatura grozy