Konfesjonał

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Liam Devlin (tom 3)
Wydawnictwo: Prima
Confessional
Liam Devlin, Andrzej Szulc
Casthaluth

Liam Devlin, poeta i bojownik Ira, który w 1943 roku wraz z grupą niemieckich komandosów usiłował porwać Winstona Churchilla z rezydencji w Norfolk, zostaje zmuszony do współpracy z brytyjskim wywiadem. Jego zadanie – przekonać piękną Tanię Voroninową, córkę wysokiego oficera KGB, by pomogła mu zidentyfikować Michaiła Kelly, zawodowego zabójcę, którego dotychczasowa działalność uczyniła niewygodnym zarówno dla Wschodu, jak Zachodu.

Przez ponad dwadzieścia lat Kelly, znany jako Cuchulain, siał terror i niepokój w Irlandii, mordując równie skutecznie co niespodziewanie po obu stronach granicy, wodząc IRA i Brytyjczyków za nos. Teraz Cuchulain przygotowuje się do najbardziej spektakularnej misji w swojej karierze – zamachu na życie papieża Jana Pawła II. Jedynie Devlin może mu przeszkodzić…

Roman Dłużniewski | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Higgins w formie. Były bojownik IRA / o twarzy D. Sutherlanda / kontra szalony terrorysta i plan zamachu na Ojca Świętego. Fajnie się czytało.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Lubie Higginsa i tylko dlatego czytam, że nie mam lepszych pozycji. Jeśli macie lepsze to czytajcie te inne, jak chcecie bezmyślnie prześledzić akcje - to weźcie Higginsa.

nostyl | 2012-11-28
Przeczytana: listopad 2012