Komandosi z Nawarony

978-83-250-0139-1
McLean
Nagore

Inne wydania

Działa Navarony dopiero co umilkły, ale Keith Mallory i Dusty Miller nie mają czasu na odpoczynek. Niemal natychmiast zostają wysłani do ówczesnej Jugosławii z kolejnym karkołomnym zadaniem: mają uratować osaczony przez wroga oddział partyzantów i wypełnić niebezpieczną misję, która musi pozostać tajemnicą nawet dla sojuszników. Kiedy dostają się w ręce Niemców, powodzenie misji staje pod znakiem zapytania. Czy i tym razem uda im się doprowadzić zadanie do końca?

eduko7 | 2014-06-04
Przeczytana: 16 września 1993

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogli się pogodzić z tym, że przygoda w Nawaronie skończyła się. Bowiem czytelnik może "zrobić sobie urlop", a komandosi? Zgodnie z rozkazem ruszają dalej... Tym razem mają za zadanie nawiązanie kontaktu z partyzantami Tito, zniszczenie tamy i zatopienie niemieckich dywizji. Jednak na ich drodze pojawiają się coraz to nowe przeszkody. Trudno więc uwierzyć, że akcja zakończy się sukcesem.

gosia | 2011-02-17

Po zniszczeniu niemieckich dział na greckiej wyspie Nawarona kapitan Keith Mallory oraz kapral Dusty Miller liczą na zasłużony urlop. Zamiast tego otrzymują jednak z dowództwa nowe zadanie. Mają udać się do Jugosławii i nawiązać kontakt z partyzantami Tito. Celem ich misji jest zniszczenie wielkiej tamy na rzece Neretwa i zatopienie dwóch dywizji pancernych niemieckiego generała Zimmerma. Wraz z nimi wyrusza grecki pułkownik Andrea Stavros, ich znajomy z poprzedniej misji oraz trzech innych komandosów, których wcześniej nie znali. Jednak już na początku misji prześladuje ich pech, kiedy, zamiast wylądować wśród partyzantów, trafiają w ręce współpracujących z Niemcami czetników. Czy uda im się wykonać rozkaz ? ;)

książek: 1918
krzysiu966 | 2015-07-25

Kontynuacja Dział Nawarony, która mimo, że stoi na lekko niższym poziomie, to jednak warto po nią sięgnąć.

Nie zdradzając fabuły można stwierdzić, że MacLean w swojej kontynuacji lekko zaskakuje czytelnika dość znaczną niespójnością w historii uczestników przygody z Nawarony. Na czym ona polega - zapewne zauważycie bez problemu sami.

Książka ta jest bardziej spójna historii pokazanej w filmie. Jednakże poza tymi niewielkimi mankamentami, mamy dalej wartką akcję, ciekawą fabułę. Zdradę i ostrą walkę, jednym słowem przygodę, która wciąga nas na kilka/kilkanaście godzin i po zakończeniu smakowania ostatniej strony- nie mamy poczucia, że czas który przeznaczyliśmy na ten umysłowy posiłek, jest czasem straconym.

pawelpe | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Intryga mocno powikłana. Za to realia w tle uproszczone.
Wiem, że wartkość akcji jest ważna, ale relacje czetnicy - komuniści nie zawsze były prosta antynomią zło - dobro.
Sympatyczny jest kawałek o (chyba pułkowniku) Laszlo. Imię węgierskie, wyjaśnione jest że ojciec Czech, a pochodzi spod Tatr. Nie wiem czy intencją było ukazanie mozaiki etnicznej w Europie Środkowej albo samej Jugosławii czy autorowi trochę się narody pomieszały.

Marcin Kowalczyk | 2014-02-05

Traktuję ją jako drugą część dział. Znakomita.

Paweł Lipka | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Po Działach Nawarony dosyć ciekawa kontynuacja. Książka lekka, łatwa i przyjemna. Pozostawia pewien niedosyt, spodziewałem się ciekawszej fabuły. Lektura raczej na jeden wieczór i jest to książka po którą się sięga raz i potem kurzy się latami na półce. Na jeden mroźny wieczór w sam raz.

Matacz | 2011-09-21

Kolejna rewelacyjna książka tego autora, jaką dane mi było przeczytać! Wartka, wciągająca akcja osadzona w realiach II wojny światowej. Naprawdę kawał dobrej lektury! Polecam!!

Arry | 2010-11-14
Przeczytana: październik 2010

Rozpoczyna się w momencie, w którym kończy się poprzednia część. Jest kilka dziur fabularnych, ale akcja nadal jest wartka i dużo się dzieje. Do pociągu wręcz wyśmienite.

grzesiek361 | 2016-03-07
Przeczytana: 1986 rok

Tematyka wojenna to mój ulubiony temat. Ciekawa intryga, książka trzyma w napięciu jak na wojnie. Polecam

Przemysław Kamiński | 2012-02-19

Kontynuacja historii opowiedzianej w "Działach Nawarony". Ponownie spotykamy Keith'a Mallory'ego, Dusty'ego Miller'a oraz pułkownika Stavrosa i wyruszamy z nimi na kolejną samobójczą misję. Niestety od samego początku bohaterów prześladuje pech i wygląda na to, iż cała akcja zakończy się niepowodzeniem....Ale czy na pewno ?
Zdecydowanie polecam :) Wartka, szybka akcja, która niesamowicie wciąga.