Miasto Boże

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Literatury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
City of God
83-7301-050-5
literatura amerykańska
shpinac

Pewien nowojorski pisarz zapełnia swój brulion wszystkim, co mu się głębi w głowie - szkicami opowiadań, historiami romansów, wariacjami na temat popularnych piosenek, pomysłami na filmy, swymi kosmologicznymi obsesjami. Właśnie trafił na ślad wydarzenie, które może się stać zaczątkiem jego nowej powieści: z zaniedbanego kościoła episkopalnego na południowym Manhattanie zniknął wielki...

Właśnie trafił na ślad wydarzenie, które może się stać zaczątkiem jego nowej powieści: z zaniedbanego kościoła episkopalnego na południowym Manhattanie zniknął wielki mosiężny krzyż, który tajemniczo pojawił się ... na dachu synagogi ewolucyjnego judaizmu. Niepokorny proboszcz i młoda rabbi z tej synagogi próbują rozwikłać tą zagadkę owej podwójnej profanacji. Pisarz włącza się w śledztwo duchownych i jego brulion zaludnia się żywo nakreślonymi postaciami - uczonymi, weteranami wojennymi, prałatami, uratowanymi z holocaustu, teologami, dziennikarzami i filmowcami - a pogoń za tajemnicą krzyża przemienia się w poszukiwanie prawdziwej duchowości w końcu tego udręczonego stulecia.

Garbos | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016