Opowiadania z krainy szczęśliwości

E. L. Doctorow Wydawnictwo: Bellona literatura piękna
Bellona
literatura piękna
2007-01-01

Nie przemawiają do mnie krótkie opowiadania, wolę jednak bardziej rozbudowaną fabułę. Osobiście podobało mi się tylko trzecie i ostatnie opowiadanie. Jednak dobrze pokazano po prostu życie, takie jak właśnie jest.

Kupiłam książkę w fantastycznej cenie 3zł. Nie spodziewałam się cudów. Zazwyczaj te kiermaszowe pozycje nie pociągają moich zmysłów.
A tu?
Totalnie zaskoczyła mnie ta książka. Pierwsze z opowiadań jest bardzo zręcznie napisane. Wszystko rozwikłuje się niemal w ostatnich słowach i nie jest powiedziane dosłownie. I kolejne opowiadania też są po prostu dobre. Czyta się...

Nie lubię opowiadań, ale czasami po nie sięgam.

Z tych, które są w tym dziele najbardziej podobało mi się opowiadanie pt „Życie Jolene”.

• Literatura amerykańska
  • Moje książki
  • Przeczytane kiedys
  • Nieskończone
  • 2011- przeczytane
  • Własne
  • literatura piękna
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opowiadania z krainy szczęśliwości